Polonya'da Halk, Kafasını Akıllı Telefondan Kaldırmayanlar İçin Yol Yaptı

59
11
5
2
2
Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri elimizden düşmemeye başladı. Bu durum zaman zaman yayalar açısından tehlikeli olduğundan, Polonya, akıllı telefon kullanıcılarına özel kaldırım yaptı.

Polonya'nın başkenti Varşova'da, akıllı telefon kullanıcıları yürürken rahat etsin ve diğer insanlara da zarar vermesin diye, telefon kullanıcılarına özel yol yapıldı. Fakat burada dikkat çeken bir detay var, zira bu yolu belediye değil, vatandaşlar yaptı.

Varşova Teknik Üniversitesinin bulunduğu Nowowiejska Sokağı, öğrencilerin oluşturduğu yaya trafiği ve bu sırada telefon kullanımının getirdiği yavaşlık, çevre sakinlerinin rahatça dolaşamamasına sebep oldu. Bu konuda inisiyatif kullanan sakinler, bisiklet yolunun kenarına telefon yolu açtı.

Kaldırımın bir kısmını beyaz çizgilerle ayıran Nowowiejska sakinleri, bu kısma kambur görünen ve elindeki "ışıltılı ekrana" bakan bir adam resmi de çizdi. Buna gelen tepkiler farklı farklı olurken bazıları bunun isabetli olduğunu, bazıları ise sokakta etrafına dikkat etmeden telefona bakanların psikologa gitmeleri gerektiğini söyledi.

Varşova Belediyesi'nin bu "yeniliği" özümseyip diğer bölgelere yayıp yaymayacağı ise bilinmiyor.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/dunya/polonyada-yayalar-icin-akilli-telefon-yolu-41238524
59
11
5
2
2
Emoji İle Tepki Ver
59
11
5
2
2