PUBG'ye Artık Maç Bekleme Süresinin de Görülebileceği Yeni Bir Güncelleme Geldi

40
6
5
5
4
PUBG, 6.6 GB boyutuyla yine dev gibi bir güncelleme alarak optimizasyon ve yeni özelliklerin bulunduğu bazı geliştirmeler yaptı. Güncellemeyle birlikte birkaç haftadır yapılmayan etkinlik modunun da geri döneceği duyuruldu.

Test serverlarında bir gün kadar kaldıktan sonra asıl oyuna aktarılan güncelleme, yeni yayınlanan 4x4'lük Sanhok haritası ve Miramar haritası üzerinde önemli düzeltmeler içeriyor. Bu iki haritada oyuncu hareketini kısıtlayan bazı nesnelerdeki buglar giderildi. Sanhok'ta ek olarak arazi üzerinde haritanın içerisine girilen bazı buglı noktalardaki hatalar giderildi.

Özellikle haritanın içine girilebilen bazı noktalar, büyük bir sorun teşkil ediyordu. Bu bölgelerde uzanan oyuncular, yanlarından habersiz geçen oyuncuları kolaylıkla öldürebiliyordu. Bu düzeltmelerle bunun önüne geçilmiş oldu.

Ek olarak Sanhok'a estetik değişimler de yapıldı. Haritaya dağılmış olan pek çok uçurum ve kayalar üzerinde görsel iyileştirmeler yapılırken, Ruins adlı bölgeye de küçük detaylar eklendi.

Bunların yanı sıra güncellemeyle birlikte oyuna yeni bir lobi, yeni ana menü müziği ve yeni bekleme ekranı geldi. Bu yeniliklerin tamamı 25-29 Temmuz arasında Berlin'de gerçekleşecek PUBG Global Invitational Turnuvası'na özel olarak getirildi.

Güncellemeyle beraber uzun zamandır beklenen küçük bir yenilik daha yapıldı ve oyun ekranına maça girmek için ne kadar süre bekleneceğine dair tahmini bir bekleme süresi eklemesi yapıldı. 

Birkaç haftadır açılmayan Savaş Modu ile ilgili de bir duyuru yapıldı. Buna göre "Avcılar ve Nişancılar" temalı modda 5 kişilik 10 squad olacak ve her oyuncu bir shotgun ve tabanca ile oyuna başlayacak. Maç esnasında uçaklardan içlerinde sniper silahların ve DMR'ların bulunduğu crate'ler de inecek, böylece maç boyunca shotgun ile oynamak zorunda kalınmayacak. Yine de bazı oyuncular bu durumun oyun modunun dengesini bozduğunu düşünüyor.

Savaş Modu bu sefer ilk defa Sanhok haritası üzerinde oynanacak. Türkiye saatiyle Cuma sabah saatlerinde modun açılması bekleniyor.

Kaynak : https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-04-pubgs-new-sanhok-update-fixes-terrain-exploits-adds-visual-improvements
40
6
5
5
4
Emoji İle Tepki Ver
40
6
5
5
4