• Anasayfa
  • Mobil
  • Qualcomm'dan Kulaklıklara Google Asistan Torpili

Qualcomm, Kulaklıklara 'Google Asistan' Torpili Geçen Yeni Teknolojisini Duyurdu

7
6
0
0
0
Qualcomm, üreticilerin Google Asistan uyumlu kulaklıkları üretebilmesi için yeni bir geliştirici kiti duyurdu. Bu kit sayesinde kulaklıklara, Google Asistan ile daha rahat iletişim kurabileceğimiz beceriler kazandıralacak.

Qualcomm, kulaklık üreticilerinin çok fazla işine yaracak bir kit geliştirdi. Hali hazırda bulunan QCC5100 kiti referans alınarak geliştirilen bu yeni kit yardımıyla kulaklık üreticileri, Google Asistan ve Fast Pair özellikli kulaklıkları çok daha kolay bir şekilde tasarlayabilecekler.

Bu kit ile üreticiler, kulaklıklara pek çok özellik ekleyebilecekler. Bu özelliklerden belkide en dikkat çekici olanı Google'ın bulut hizmetlerinin kullanılması. Bu özellik sayesinde, akıllı kulaklığınızı bulut sistemine bir kez tanıtmanız yeterli olacak. Bu sayede Google hesabınızı açtığınız diğer cihazlarda, kulaklıkları yeniden tanıtmanıza gerek kalmayacak. Sistem tamamen birbiriyle entegreli olarak devam edecek. Ayrıca hızlı eşleşme özelliğini de üreticiler bu kit yardımıyla üretmek istedikleri kulaklıklara entegre edebilecekler. 

Elbette bugüne kadar Google Asistan uyumlu kulaklıklar bulunuyordu ancak bu kulaklıkların üretim aşaması çok sancılıydı. Üretici firmalar, Google Asistan uyumunu kulaklık modellerine ekleyebilmek için uzun süre test etmeleri gerekiyordu. Oluşturulan bu kit sayesinde Google Asistan ve Fast Pair gibi özellikler kulaklıklara otomatik olarak eklenebiliyor.

Qualcomm geliştirmiş oldukları bu kitin, üreticilerin ticari sürecini azaltacağını ve onlara yenilikçi fikirlerde yardımcı olacağını düşünüyor. Eğer Qualcomm'un bu düşüncesi doğru çıkarsa, önümüzdeki dönemde Google Asistan uyumlu pek çok kulaklık modeliyle karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Kaynak : https://9to5google.com/2019/05/09/qualcomm-google-assistant-headphones/
7
6
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
6
0
0
0