• Anasayfa
  • Mobil
  • Redmi Pro 2 Açılabilen Ön Kamerasıyla Geliyor

Redmi Pro 2 Açılabilen Ön Kamerasıyla Geliyor

18
3
1
0
0
Redmi Pro 2'nin ön kamerasının açılıp kapanabilir şekilde olacağı iddia edildi.

Bilindiği üzere Redmi, yakın zamanda Xiaomi'den ayrılarak çalışmalarını bağımsız şekilde sürdürmeye başlamıştı. İlk etapta giriş ve orta seviye telefon modelleri üreten Redmi şimdi ise yeni bir amiral gemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Qualcomm Snapdragon 855 işlemciye sahip bir telefonun üretimi için çalıştıklarını belirten şirket yetkilileri, cihazın özelliklerini ise sır gibi saklıyorlardı.

Daha önce Vivo V15 Pro ve Oppo F11 Pro modellerinde görmüş olduğumuz, telefonun ön yüzünün tamamen ekrana ayrıldığı, ön kameranın ise telefonun üst kısmına yerleştirilen bir platform üzerinde hareket edebilen bir şekilde olduğu bu yeni tarzın Redmi Pro 2'de olacağı Weibo'da duyuruldu. 

Ayrıca telefonun arka tarafında dikey olarak yerleştirilmiş 3 adet kamera bulunuyor. Bu kameraların en gelişmiş olanı ise Sony üretimi 48MP'lik kamera. Bilindiği üzere Redmi, aynı kamerayı Note 7 Pro'da da kullanmıştı. Ekran üzeri parmak izi sistemi olmasıyla birlikte de bu özellik marka için bir ilk olacak. Bu bilgilerin dışında pek fazla bir bilgi olmayan Redmi'nin amiral gemisinin yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği, en erken 2019'un ikinci yarısında tanıtılıp satışa sunulabileceği de gelen söylentiler arasında.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/04/04/redmi-pro-2-render-leak/
18
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
3
1
0
0