• Anasayfa
  • Mobil
  • Resmi Açıklama Geldi: Samsung Galaxy Note 7 Satışları Durduruluyor

Resmi Açıklama Geldi: Samsung Galaxy Note 7 Satışları Durduruluyor

0
0
0
0
0
Samsung Electronics, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu ve hatalı modellerde cihaz değişimi yapacağını açıkladı.

Gün içerisinde sizlere Samsung'un Note 7 modelinde yaşanan batarya patlaması problemleriyle ilgili olarak şirketin piyasadaki cihazları geri toplayacağı ve tedbir olarak Note 7 satışlarını durdurabileceği ihtimalinden bahsetmiştik.

Bu haberin üzerinden çok zaman geçmeden Samsung'un uluslararası internet sitesi üzerinden resmi bir basın açıklaması yayınlandı. Samsung yaptığı açıklamada Galaxy Note 7 modelinin satışlarının geçici bir süre durdurulduğunu ve önümüzdeki hafta itibariyle bazı hatalı modellerin yenisiyle değiştirilmesi için kullanıcılara bilgi vereceklerini açıkladı.

Dünya genelinde cihazın bataryasının yaşattığı sorunlarla ilgili toplam 35 kullanıcılarından şikayet aldıklarını belirten Samsung, kullanıcıların tekrar aynı talihsizliği yaşamaması için konuyla ilgili önlem almış oldu. Ayrıca daha önce Note 7 bataryasının patlaması üzerine farklı sebepler belirten şirket bu olayın büyümesinin ardından yaptığı araştırmalarda batarya problemi olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Türkiye'deki modeller için ise durumun ne olacağı henüz belli değil. Ülkemizde de Note 7 satışları durdurulacak mı ve hatalı modeller geri çağrılacak mı sorularının yanıtı için Samsung Türkiye'nin konuyla ilgili bir açıklama yapacağını tahmin ediyoruz.

Güncelleme: Vatan Bilgisayar ve Teknosa gibi mağazalarda an itibariyle Note 7 temin edilemiyor. Ülkemizde de Galaxy Note 7 satışları durduruldu.

BONUS

Ayrıca Samsung Galaxy Note 7'nin diğer konularda ne kadar dayanıklı olduğunu görmek istiyorsanız Galaxy Note 7 Sağlamlık Testi videomuzu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0