• Anasayfa
  • Oyun
  • Riot Games, 3. Parti League of Legends Oyunları Yayınlayacak

Riot Games, Yeni Riot Forge Markasıyla 3. Parti LoL Oyunları Yayınlayacak

29
3
2
1
1
Riot Games, League of Legends evrenini daha geniş kitlelere ulaştıracak yeni markası "Riot Forge"u duyurdu. Riot Forge, üçüncü parti oyun ve medya projeleriyle hayranlara yeni deneyimler sunacak.

Riot Games, League of Legends evreninde geçen yeni oyunlar yapmak için üçüncü parti geliştiricilerle birlikte çalışacak yeni yayıncı markasını açıkladı. Şirketin bu alanda bir ilk olan yeni girişimi Riot Forge, Riot Games'in Araştırma ve Geliştirme bölümünün çalışmalarını destekleyecek.

Geliştirici geçtiğimiz günlerde, popüler çevrimiçi oyunu League of Legends'ın ötesinde ve League of Legends: Wild Rift, Teamfight Tactics ve Legends of Runeterra'nın dışında geliştirilen 8 büyük oyun ve medya projesi olduğunu duyurmuştu. Ancak Riot yeni hamlesiyle, üçüncü parti geliştiricilerden de oyunlar yayınlamayı planlıyor.

Yeni proje, Riot'ta bir süredir devam etmekte olan büyük değişimin bir parçası. Los Angeles merkezli şirketin 2.500 çalışanı var, ancak görünüşe göre hepsi 10 yıldır süregelen ve hala 8 milyon eşzamanlı oyuncuya sahip olan League of Legends üzerinde çalışmıyor.

Riot Games, LoL tabanlı farklı oyunlara da destek verecek

league of legends 3. parti

Riot Forge başkanı Leanne Loombe, "Geniş dünyası ve derin şampiyon havuzuyla sınırsız potansiyel sunan LoL'e dayanan oyunlarda çalışan çok tutkulu ortak geliştiricilerimiz var. Geliştiricilerimizin uzun vadeli başarısına kendimizi adadık ve birlikte her tür oyuncu için harika deneyimler sunmayı amaçlıyoruz." diyerek yeni oyunların müjdesini verdi.

Riot Forge, League of Legends'ın 10. yılında paylaşılan ve Riot Games tarafından dahili olarak geliştirilen canlı servis oyunlarını tamamlayacak. Ayrıca çeşitli platformlardan League of Legends evrenine katılmak isteyen oyunculara hizmet verecek, farklı türlerde oyun deneyimleri geliştirmeye odaklanacak.

Geliştirme sürecindeki yeni oyunlara sahip olan Riot Forge, Riot Games'in League of Legends Evreni'ni dünya çapında genişletmeye yardımcı olacak. Yeni oyunların yanı sıra Runeterra dünyasını keşfetmek isteyenlere müzik, çizgi roman ve daha birçok multimedya içeriği sunacak.

Kaynak : https://venturebeat.com/2019/12/05/riot-games-forms-label-to-publish-third-party-developer-games-based-on-league-of-legends/
29
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
29
3
2
1
1