Riot, League of Legends Dünya Şampiyonasını Holografik Hip Hop Konseriyle Açtı

47
3
1
1
0
Riot, League of Legends Dünya Şampiyonasını Holografik Hip Hop Konseriyle Açtı
Riot Games’in Paris’te gerçekleştirdiği dünya şampiyonası etkinliğinde True Damage adlı oyun içi bir hip hop grubu sahne aldı. Konser, holografik projeksiyonla gerçekleşti.

2018’deki League of Legends Dünya Şampiyonası açılış seremonisinde artırılmış gerçeklikle bir K-Pop grubu performans sergilemişti. Bu yıl, geliştirici Riot bir adım daha öteye gitti ve holografik bir konser performansı gerçekleştirdi.

Paris’te düzenlenen etkinlikte, bu senenin başlarında duyurulan yeni, oyun içi müzik grubu True Damage ilk çıkışını gerçekleştirdi. Sahnedeki büyük, neredeyse görünmez olan ekran, oyun içindeki karakterlerin ve diğer özel efektlerin holografik projeksiyonlarını yayınladı. Bazen de sahnede performans sergilen sanatçının birçok versiyonu yansıtıldı. Hatta bir noktada büyük bir kasırga ortaya çıktı.

Performanslar

Sergilenen üç şarkı performansı, koreografinin ve teknolojinin oldukça başarılı bir birleşimiydi. Performans, League of Legends’ın devasa şampiyonluk kupası olan Summoners Cup’ın ortaya çıkışıyla sonlandı. Kupa, yüksek teknolojili bir Louis Vuitton bagajında tutuluyor.

2018’de sergilenen performansta K/DA adındaki kurgusal bir K-Pop grubu sahne almış ve oldukça büyük bir başarı yakalayacağını kanıtlamıştı. “Pop/stars” adı verilen şarkının klibi, YouTube’da 270 milyondan fazla kez dinlenmişti ve klipteki karakterlerde “fan art”lardan ilham alınmıştı. Hatta oyun, Beat Saber adındaki bir VR oyuna dönüştürülmüştü.

Şu günler League of Legends ve Riot Games için oldukça yoğun zamanlar. Oyun için hazırlanan rekabetçi alanların dışında League of Legends, 10. yıldönümünü kutluyor. Şirket, LoL’ün onuncu yılını oyunun mobil sürümü, bir anime dizisi, bir dövüş oyunu ve çok daha fazlasıyla kutluyor.

Mobil oyun, anime dizisi ve diğerleri

Riot Games, League of Legends’ın Wild Rift adını verdiği mobil oyununu hem mobil cihazlara hem de şu an için belli olmayan konsollara çıkaracak. Stüdyo, Wild Rift’in LoL’ün mobil sürümü değil yepyeni bir oyun olacağını da söyledi. 2020’de çıkış yapacak olan oyuna ön kaydınızı buradan yapabilirsiniz.

Stüdyonun elinden çıkacak olan dövüş oyunu “Project L” adıyla geçiyor. Oyundaki karakterlerin yer alacağı bu dövüş oyunu 2B olacak. Önümüzdeki yıl yayınlanacak olan anime dizisinin adı ise Arcane olacak. Dizinin tanıtım videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz. Bunların haricinde stüdyo dijital bir kart oyunu ve Teamfight Tactics’in mobil sürümünü çıkaracak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/11/10/20955184/league-of-legends-worlds-2019-opening-ceremony-true-damage-holograms
47
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
47
3
1
1
0