Robert Downey Jr'ın (Iron Man) Instagram Hesabı Hacklendi

106
36
12
6
3
Marvel'ın yanı sıra sosyal medyanın da sevilen isimlerinden olan Robert Downey Jr'ın Instagram hesabı hacklendi. Hesabı hackleyen kişiler hesabın e-posta adresini de değiştirdiği için hesabın tekrardan kontrol altına alınması zor bir hal aldı.

Ünlülerin bilgilerinin çalınması ya da kişisel dosyalarının başka kişiler tarafından ele geçirilmesinin sayısı her geçen gün gittikçe artıyor. Şirketler güvenlik önlemlerini artırmaya devam etse dahi bu durum, hacklenen hesapların sayısını azaltmaya yetmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın CEO'sunun Twitter hesabı hacklenmişti. Aradan çok da geçmeden Iron Man ya da Tony Stark olarak bildiğimiz Robert Downey Jr'ın Instagram hesabı hacklendi.

Tony Stark

Şu an için hesabın kimler tarafından ele geçirildiği konusunda bir bilgi sahibi olmasak da hesap ele geçirildikten hemen sonra bir çeşit çekiliş gönderisi paylaşıldığı biliniyor. Hesabı ele geçiren kişiler, (çok yüksek ihtimalle) sahte bir çekiliş gerçekleştirdi. Gönderide şu ifadeler yer aldı:

Robert Downey Jr

"!Çekiliş! 2000 adet ücretsiz iPhone XS ve çok daha fazlasını Instagram Hikayemde hediye ediyorum. Hepsi bitmeden yetişmeye çalışın."

Yüksek ihtimalle kullanıcıların bilgilerini kullanıcılardan izinsiz bir şekilde alacak bir siteye yönlendiren bu bağlantılarla geniş bir kitleden bilgi çalmayı hedefleyen hackerlar, bu işlem için Marvel'ın en sevilen isimlerinden Robert Downey Jr'ı hedef aldı.

BossLogic'in konuya ilişkin Twitter gönderisi üzerinde hackerların Robert Downey Jr'ın e-posta adresini değiştirdiği belirtildi. Bu da sosyal medya ekibinin hesabı geri almasını son derece zorlaştıran bir durum demek oluyor.

Kısa bir süre sonra attığı Tweet ile birlikte Robert Downey Jr'ın ekibinin durumu kontrol altına aldığı belirtilse bile şu an için hackerların hesaba nasıl eriştiklerine dair bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : https://beebom.com/robert-downey-jr-s-instagram-hacked/
106
36
12
6
3
Emoji İle Tepki Ver
106
36
12
6
3