Safari Technology Preview İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

8
4
0
0
0
Safari'nin gelecek versiyonlarında yayınlanmak üzere geliştirilen özelliklerin test edildiği Safari Technology Preview, bugün yeni bir güncelleme aldı. Apple, Safari Technology Preview'ın hatalarını gideren ve performansını iyileştiren bir güncelleme yayınladı.

Amerikan teknoloji ve akıllı telefon devi Apple, bundan 3 sene önce 2016'nın mart ayında Safari Technology Preview isimli uygulamasını duyurmuştu. Bu program, Safari için ileriki zamanlarda getirilebilecek olan bazı özelliklerin ve yeniliklerin daha önce test edilebilebilmesini ve bu şekilde sorunların düzeltilebilmesini sağlıyor.

macOS Mojave ve macOS Catalina işletim sistemine sahip bütün kullanıcıların kullanabildiği Safari Technology Preview'e bugün yeni bir güncelleme getirildi. 'Safari Technology Preview 95' güncellemesi, birçok hatayı gideriyor ve Shadow DOM, Resimler, WebRTC, Pano API, Fotoğraf içinde Fotoğraf Web API, İleri-Geri Önbellek ve Web Inspector için performans iyileştirmeleri sunuyor.

Programın amacı, geliştiricilerden ve kullanıcılardan geri bildirim almak

Safari Technology Preview

Safari Technology Preview 95 sürümü yayınlanan programın asıl amacı, programı kullanan geliştiricilerden ve normal kullanıcılardan alınan geri bildirimler ile Safari'yi daha iyi bir hale getirebilmek. Bu yüzden Safari Technology Preview, Safari ile yan yana aynı anda çalışabiliyor ve bunu yapabilmek için herhangi bir geliştirici hesabına gerek duyulmuyor zira Apple, tüm kullanıcılarından geri bildirim almak istiyor.

Safari Technology Preview 95 güncellemesi şu anda Mac App Store'daki Yazılım Güncellemeleri kısmında yerini alıyor. Güncelleme, Apple'ın internet sitesinden direkt olarak indirilemiyor olsa da temiz bir kurulum yapmak isteyenler için Safari Technology Preview 95 sürümü, internet sitesinde indirilebilir durumda.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2019/10/30/apple-releases-safari-technology-preview-95/
8
4
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
0
0
0