• Samanyolu Galaksisi, Ay, Bir Meteor ve Lavların Bir Arada Olduğu Olağanüstü Görüntü!
1
0
0
0
0
Macera fotoğrafçısı Mike Mezeul Il, birkaç hafta önce olağanüstü bir kare yakaladı.

Macera fotoğrafçısı Mike Mezeul Il, birkaç hafta önce olağanüstü bir kare yakaladı. Hawaii’de Volkanik Doğa Parkı’nda, geçtiğimiz Eylül’de tek karede Samanyolu Galaksisi, düşmek üzere olan bir meteor, ay ve akmakta olan lavları buluşturdu.

“Hepsini birarada gördüğümde şaşkındım” diyen Mezeul, “Gün doğmadan çektiğim üçüncü fotoğraftı, meteoru görür görmez bundan daha iyi bir fotoğraf çekebileceğimi düşünmüyordum, fotoğrafı çektikten sonra, pılımı pırtımı toplayıp geri döndüm” diye ekledi.

Aşağıda gördüğünüz fotoğraf en sonuncusu; Nikon D810 ve Nikkor 14-24 mm lens ile 2500 ISO, f/2.8, 25 saniye değerlerinde çekildi. “Ay gümüş renginde parlıyordu, bu nedenle Samanyolu Galaksisi de fotoğrafta görülüyor.”

 

Tabii ki bu fotoğrafı çekmenin de tehlikeleri var, volkanik arazi olduğu için sürekli yanma tehlikesi atlatan fotoğrafçı; kaldığı yerden yaklaşık 20 km doğa yürüyüşü yapmış. “Gördüğüm en büyüleyici manzaralarla karşılaştım” diyor ve ekliyor, Atlattığım tüm tehlikelere değerdi. Mezeul’un diğer çalışmalarını görmek için websitesine buradan, Instagram’ına da buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://petapixel.com/2016/10/11/photo-captures-lava-milky-way-meteor-moon-single-shot/
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0