Şampiyonlar Ligi Tarihinin Kendini Tekrar Tekrar İzlettiren 8 Efsane Reklamı

2
2
1
0
0
Şampiyonlar Ligi Tarihinin Kendini Tekrar Tekrar İzlettiren 8 Efsane Reklamı
Şampiyonlar Ligi denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biri reklamlar olmasa da reklam denildiği zaman akla gelen ilk şeylerden biri Şampiyonlar Ligi oluyor. Bu durumun en temel sebebi ise firmaların bu turnuva için hazırlattığı, kendisini tekrar tekrar izlettiren reklamlar.

Bir zamanlar pek de finansal açıdan başarılı bir spor olmayan futbol, uzun ve karmaşık bir 100 yılın ardından kendisini bulduğunda, en azından mali anlamda stadyumlardan koşarak uzaklaştı. Stadyumlar dışına taşmanın da iki temel etmeni vardı, yayın hakları ve reklamlar.

En büyük turnuvalar, reklamların en çok müşteriye ulaştığı pazarlar haline gelirken, şirketler de bu müsabakalar için üst düzey reklamlar hazırlatıyor. Bu unutulmaz reklamlara gelin, birlikte bakalım.

Dünya futbolunun üç efsane ismi, THY reklamında bir araya gelmişti.

Türk Hava Yolları'nın bir reklam filminde, özellikle bir neslin çocukluğuna damga vurmuş olan üç efsane isim olan Ronaldinho, Steven Gerrard ve Cafu bir araya gemişti. Reklamda, Brezilyalı freestyler Adonias Fonseca'nın, çeyrek finale çıkan takımlara ev sahipliği yapan şehirlerde topu kovaladığı eğlenceli reklam, UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda son buluyordu. 

Master Card Türkiye'nin muhteşem reklam filmi, halı sahaya Şampiyonlar Ligi coşkusu getirmişti.

Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsorlarından olan Master Card, pek çok ülke içimn olduğu gibi Türkiye için de ilgi çekici bir reklam filmi hazırlamıştı. Reklamda, halı sahada maç yapan bir grup arkadaşa dünyaca ünlü hakem Pierluigi Collina sürpriz yapmış ve maçı yönetmişti.

Mediaset'ten 'Ghost' temalı Şampiyonlar Ligi reklamı, futbol aşkını yaşatıyor.

İtalyan medya grubu Mediaset, Şampiyonlar Ligi'nin İtalya'daki yayıncısı konumunda bulunuyor. Mediaset'in reklamında, dünyaca ünlü Ghost filmindeki meşhur çömlek yapma sahnesine gönderme yapılıyor. Bu romantik sahne, bir anda Şampiyonlar Ligi'nin ikonik müziğiyle bambaşka bir hale bürünüyor. Adamın çömleği bir anda Şampiyonlar Ligi kupasına çevirdiği görülüyor.

Heineken'in "Duvar"ını aşmak zor olabiliyor.

Şampiyonlar Ligi'nin uzun süredir sponsoru olan Heineken, turnuvayla ilgili birçok yaratıcı ve komik reklam filmine sahip. Bunlardan biri de 'The Wall' adındaki reklam. Ronaldinho'nun yer aldığı bu reklamda Brezilyalı efsanevi futbolcu, siberpunk bir savunma hattını akıl dolu bir vuruşla aşıyor.

Nike'ın kısa film tadındaki reklam filmi 'The Switch'

Nike tarafından yapıılmış en uzun reklamlardan biri olan The Switch, Cristiano Ronaldo ve İngiltere'de yaşayan genç bir futbolcu olan Charlie Lee'nin bir kaza sonucu birbirlerinin bedenlerinde yaşamaya başlamasını anlatıyor.

Reklam görünümlü bu kısa film boyunca her iki baş karakter de yeni hayatlarına uyum sağlamaya çalışıyor ve en sonunda da birbirlerine rakip oluyorlar. Tam Şampiyonlar Ligi reklamı değil ama reklamın içerisi Şampiyonlar Ligi gibi. 

Heineken'den bir başka başyapıt: The Speech

Heineken'in en dikkat çekici reklamlarından biri olan The Talk'ta, Portekizli efsanevi teknik adam Jose Mourinho, final maçı öncesi gaza getirici konuşmalarından birini bu defa bir çatı katında, fırtına altında futbolseverler için yapıyor.

Kısacık reklamda bile Mourinho'nun nasıl bir motivasyon yeteneği olduğunu görmekle kalmıyor, istese Mark Ruffalo'dan daha iyi Bruce Banner oynayabileceğini de görüyoruz. Reklamın yönetmeni de Guy Ritchie. 

Sony, PlayStation yıldızları ile Şampiyonlar Ligi maçına çıkmıştı.

Şampiyonlar Ligi’nin resmi elektronik ortağı ve sponsoru olan Sony, Şampiyonlar Ligi'nin yıldızları ile PlayStation'ın yıldızlarını karşı karşıya getiriyor. Bu kısa reklam filmi bir anlamda Sony'nin "Konsol oyunlarının Şampiyonlar Ligi, PlayStation'dır." deme şekli.

Mastercard'ın yanlış tribüne düşen turuncu noktası, bir neslin Şampiyonlar Ligi reklamıydı.

Reklam oldukça basit, Mastercard'ın logosundaki turuncu ve kırmızı daireler arasında Şampiyonlar Ligi maçı oynanıyor. Turuncuların attığı gole sevinen bir turuncu daire de kendisinin kırmızı dairelerin arasında olduğunu unutup seviniyor. Bu reklamı unutulmaz yapan ise bir dönem Şampiyonlar Ligi maçları öncesinde herkesin izlemiş olması.

2
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
0
0