• Samsung’dan Yeni Üst Seviye Dokunmatik Ekranlı ve Kalemli Chromebook
1
0
0
0
0
Hızlı ve akıcı kullanım deneyimi ve uzun pil ömürleriyle günlük hayata yönelik ucuz Chromebook'lara bir yenisi de Samsung'dan geldi.

Samsung son zamanlarda mobil bölümünde yaşadığı sıkıntılarla boğuşurken bilgisayar bölümü çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Yaz aylarında ortaya çıkan Kevin kod adlı üst seviye Chromebook, bu günlerde ön sipariş almaya başladı.

Chromebook dediğimizde aklımıza gelen şey uygun fiyatlı, Android uygulamaları çalıştırabilen ve düşük donanımlı laptoplar oluyor. Samsung’un yeni Chromebook’unda 12.3 inçlik 2400x1600 çözünürlüklü ve 360 derece dönebilen tam dokunmatik etkileyici bir ekran bulunuyor. 6 çekirdekli işlemcinin yanında 32 GB depolamayla gelen cihaz 4 GB da RAM’e sahip.

Tamamen metal olan bilgisayarın kasasının toplam kalınlığı sadece 12,9 mm. Yan tarafında bir de Galaxy Note serisinde gördüğümüz S-Pen benzeri bir kalem de yer alan cihaz, dokunmatik ekran üzerinde çizim yapmayı ve el yazısı yazmayı da kolaylaştırıyor. 10 saatlik pil ömrü de vaadedilen laptop, gün boyu tüm işinizi görmek amacıyla tasarlanmış.

Chrome OS işletim sistemiyle çalışan Chromebook’ların amacı, tüm dosya ve belgelerinizi güvenli bulutta depolayarak yüksek donanıma ihtiyaç duymadan akıcı bir iş, eğlence deneyimi yaşamanız. Bu düşük donanımlar sayesinde de fiyatları makul seviyerde olan Chromebook’lar özellikle öğrenciler tarafından çok tercih edilmekte.

Fiyatı 499 dolardan listelenen Samsung Chromebook, şuan hala ön siparişte. Cihaz 24 Ekim'de raflardaki yerini alacak.

Kaynak : http://www.theverge.com/2016/10/15/13293294/preorder-samsung-chromebook-pro-tech
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0