• Anasayfa
  • Mobil
  • Rapor: Samsung Galaxy S11, 108MP Kameraya Sahip Olacak

Rapor: Samsung Galaxy S11, 108MP Kameraya Sahip Olacak

21
4
3
1
0
Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bir sonraki amiral gemisi modeli Galaxy S11 hakkındaki söylentilere bir yenisi daha eklendi. Bugün yayınlanan yeni bir raporda, heyecanla beklenen akıllı telefonun 108 megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya sahip olacağı söyleniyor.

Samsung, gelecek yılın başlarında piyasaya sürmeyi planladığı yeni nesil Galaxy 11 serisi ile iPhone 11’e okkalı bir cevap vermeyi planlıyor. Bugün Bloomberg’in sayfalarına taşıdığı rapora göre Güney Koreli şirket, yeni amiral gemisinin arkasına tam 108 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yerleştirecek. 

Galaxy S11 ile iPhone 11 arasındaki mesafenin açılmasını istemeyen Samsung, yeni amiral gemisinin kamera özelliklerine büyük bir önem veriyor. Nitekim Bloomberg’in raporu, Galaxy S11’deki en büyük revizyonunun kamera olacağına işaret ediyor. 

Samsung Galaxy S11'in aşağıdaki konsept tasarım görseline benzer bir tasarımla gelmesi bekleniyor:

galaxy s11 kamera

Rapora göre, Samsung’un yeni amiral gemisine yerleştireceği kamera kurulumu Xiaomi Mi Note 10'daki beşli kamera sistemine çok benzeyecek. Cihazda, 108 megapiksellik ana sensörün yanı sıra, ultra geniş açılı lens ve 5x optik zoom'lu bir kamera ile bokeh çekimleri ve Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamaları için bir derinlik sensörü de olacak. 

OnLeaks ismiyle bilinen Steve H.McFly'ın son paylaştığı Galaxy S11 konsepti:

Counterpoint Research’ün yaptığı araştırmalara göre özellikle gelişmekte olan pazarlardaki tüketiciler, bir cihazı alırken kamera performansına çok dikkat ediyor. Megapiksel savaşlarının iyice kızıştığı bugünlerde Samsung’un da bu konuda önemli bir hamle yapması gayet doğal.

Üç farklı modelle gelecek olan Samsung Galaxy S11 serisinin, önümüzdeki şubat ayında duyurulması bekleniyor. Gücünü Snapdragon 865/Exynos 9830 işlemcilerinden alacağı söylenen akıllı telefon, kutusundan Samsung One UI 2.0 tabanlı Android 10 ile çıkacak.

Kaynak : https://mashable.com/article/galaxy-s11-108-megapixel-report/
21
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
21
4
3
1
0