• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Galaxy Note Serisini Tamamen Sonlandırabilir!

Samsung, Galaxy Note Serisini Tamamen Sonlandırabilir!

0
0
0
0
0
Samsung, Galaxy Note Serisini Tamamen Sonlandırabilir!
Galaxy Note 7'nin bataryasında oluşan sorun, Samsung'un Note serisini bir daha üretmemesine neden olabilir!

Aylardır gündemden düşmeyen Samsung Galaxy Note 7'nin bataryasında yaşanan sorundan sonra Samsung'un hızlıca değişim programını başlatması ve değişim programındaki yeni Note 7'lerin bazı ülkelerde verilmesi üzerine tam bu sorun rafa kalkıyor derken, yeni Note 7'nin de patladığı haberleri gelmeye başladı.

Yenilenen güvenli Note 7'ler gerçekten patlıyor mu yoksa bu haberler diğer markaların ya da kişilerin kendi çıkarları için ortaya çıkarttığı asılsız haberler mi bilemiyoruz; ancak Note 7'deki patlama olayının Samsung açısından itibar kaybı yarattığı bir gerçek.

Özellikle Samsung'un beklediğinden fazla internette mizah konusu olan Note 7 patlama olaylarından sonra, Samsung'un bu algıyı tamamen kırmak için Note serisini sonlandıracağı iddiaları gündeme geldi.

Zaten Samsung'un edge ekranını Note serisinde tek bir cihazla birleştirmesi üzerine, şirketin ayrı bir Edge ya da Note modeli yerine; Samsung Galaxy S8 ve kavisli ekrana sahip Samsung Galaxy S8 Plus cihazlarıyla tüketicilerin karşısına çıkacağı; 3. çeyrekte iPhone'a rakip olabilmek için ise Note lansmanlarının yerini dolduracak yeni bir amiral gemisi çıkartma ihtimali doğdu.

Bununla ilgili resmi bir kanıt var mı?

Bu konu henüz bir iddiadan ibaret olsa da bu konu için dolaylı yoldan tek işaret şirketin önümüzdeki yıl üst seviye işlemcisini kullanacağı model kodlarını SM-G950 ve SM-G955 olarak belirlemesi oldu. Daha önce bir sızıntıyla paylaşılan Galaxy S8'de sadece edge ekranı olacağı ve edge ekranlı ayrı bir model olmayacağı bilgisini de göz önüne alırsak; SM-G950 (Dream) kodlu model edge ekranına sahip Galaxy S8 ve SM-G955 (Dream2) kodlu model S-Pen ve edge ekranıyla gelen Galaxy S8 Plus olabilir.

Ayrıca Samsung'un marka itibarını tekrar yükseltmek için S serisini de bitirerek kendini tekrar eden modeller yerine farklı bir isimle yeni bir telefon serisine başlayacağı da iddialar arasında.

S-Pen normalde sadece 'Note' serisine özel değil mi?

Birçok kişi Note serisinin S-Pen ile ayrı bir segment olduğunu ve Samsung'un Note adı dışındaki modellerinde bu kalemi kullanmayacağını düşünebilir. Ancak Samsung, bu tabuyu Galaxy A serisi tabletlerinde yıkarak Note yerine A serisinin üyesi olan tabletlerine S-Pen'e yer vermişti. Bu da Samsung'un Note serisi dışındaki bir telefonunda da kalem kullanabileceğinin işaretlerinden bir tanesi.

Note serisinin akıbeti ne olacak henüz göze kestirmek zor, ancak Samsung'un itibarını tekrar düzeltmek için ciddi bir çalışma yürütmesi gerekiyor. Umarız, Samsung "patlamayan" telefonlarıyla tekrar eski günlerine döner. :)

BONUS VİDEO

Ayrıca haberde madem Note 7 cihazında yaşanan olaylar mizah konusu oldu dedik, bu mizah konularının bir örneğini de GTA 5'te Patlayan Galaxy Note 7 Modu Oynadık! videomuzda izleyebilirsiniz. :)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0