• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung ,Siber Saldırıya Uğradı, Müşteri Verileri Çalındı!

Samsung, Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı: Müşterilerin Verileri Çalındı!

14
3
1
1
0
Samsung, Temmuz ayında bir siber saldırıya uğradığını açıkladı. ABD'deki sunucuları etkilediği belirtilen saldırıda, bazı kullanıcı verilerinin çalınmış olabileceği aktarıldı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz aylarda büyük bir siber saldırıya uğramıştı. Dev şirket, şimdi yaptığı yeni bir açıklamayla Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcıları etkileyen bir başka saldırının kurbanı olduğunu açıkladı. 

Samsung, Temmuz 2022’de gerçekleşen saldırıda kişisel müşteri bilgilerine erişildiğini ve Samsung’un ağından bilgilerin alındığını ortaya çıkardı. Bu olay üzerine Samsung, müşterilerine aşağıda görebileceğiniz mektubu gönderdi.

Saldırıda ABD'deki kullanıcıların verileri etkilendi 

Samsung, gönderdiği mektupta müşterilerine özetle şöyle diyor:

“Değerli müşteri,

Samsung’da güvenlik birinci önceliğimizdir. Sizlere Samsung’un yakın zamanda bilgilerinizi etkileyen bir siber güvenlik kazasını keşfettiğini aktarmak için ulaşıyoruz. Temmuz ayının sonlarında yetkisiz bir üçüncü parti, Samsung’un ABD sunucularından birtakım bilgi ele geçirdi. Biz de bunu 4 Ağustos’ta fark ettik.

Etkilenen sistemleri daha güvenli hale getirmek için gerekli eylemleri aldık ve siber güvenlik ve kolluk kuvvetleriyle iş birliği içerisindeyiz.”

Samsung’un ABD sunucularına gerçekleştirilen saldırıda saldırganlar, müşterilerin kredi kartı numaralarını veya sosyal güvenlik numaralarını (ABD’nin T.C. Kimlik Numarası gibi düşünebilirsiniz) çalmadı, bunun yerine Samsung müşterilerinin isimleri, iletişim bilgileri, demografik bilgileri, doğum tarihleri ve ürün satın alma gibi verilerin etkilenmiş olabileceği belirtildi. Şirket, gerekli önlemleri aldığını ve herhangi bir cihazın tehlike altında olmadığını söyledi; ancak kullanıcıların şüpheli e-postalar ve faaliyetler konusunda dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

 

Kaynak : https://www.engadget.com/samsung-data-breach-customer-personal-information-163502854.html
14
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
14
3
1
1
0