Samsung Galaxy Tab S6 Türkiye’de Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

101
12
12
7
6
Samsung, son nefeslerini veren tablet sınıfına adeta suni tenefüs yaptı ve hayat döndürdü. Firma, klavyesiyle ve becerileriyle dikkat çeken S Pen dokunmatik kalemiyle, yeni ve güçlü donanımıyla Galaxy Tab S6’yı resmen tanıttı. Fiyatı ve özelliklerine gelin yakından bakalım.

New York’taki Galaxy Unpacked etkiliğiyle eş zamanlı olarak İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikten bildiriyoruz. Akıllı telefonların ekran boyutlarının artmasıyla tabletler, giderek yüzüne bakılmayan cihazlar haline geldi. Mobil pazarın lideri Samsung, günler önce duyurusunu yaptığı Galaxy Tab S6’yı bugün Unpacked etkinliğinde resmen tanıttı. 

Tablet sınıfına azalan ilginin getirdiği mecburiyet yüzünden erkenden duyurulan Galaxy Tab S6, Galaxy Note10 ile birlikte Samsung’un amiral gemisi ürün gamının önemli bir üyesi oldu. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy Tab S4’ten daha güçlü donanım, daha iyi bir ekran ve S Pen’in beceriyle yolu kesişti. 

Galaxy Tab S6, tablet-dizüstü hibritlerinin en önemli temsilcileri olan iPad Pro ve Microsoft Surface serisinin doğrudan rakibi oldu. Harici olarak tablet şeklinde kullanılan cihaz, özel klavyesine yerleştirildiğinde minik bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor. 

Galaxy Tab S6 dikkat çeken yönleri ve tasarımı:

Çerçevelerine baktığımızda aklımıza doğrudan iPad Pro’yu getiren yeni tablet, 10,5 inç büyüklüğünde, 16:10 en boy oranında, 2560 x 1600 piksel çözünürlükte bir ekran ile geliyor. OLED ekran paneli sayesinde daha düzgün ve gerçeğe yakın renkler görmek mümkün.

Cihazın harici klavyesi ise yuvarlak hatlara, bu hatlara uyum sağlayan tuşlara ve  bir adet dokunmatik fare alanına sahip. Tablet gövdesi klavye ile birleştiğinde, görünüm açısından bir netbook sınıfı üründen ayırmak zorlaşıyor.

Galaxy Note10 ailesinde olduğu gibi Snapdragon 855’ten güç alan Galaxy Tab S, 6 GB RAM, 256 GB dahili hafızayla geliyor. Cihazın ön tarafında 8 MP çözünürlüğünde tek kamera var. Arka tarafında ise 13 MP ana sensöre ek olarak 5 MP’lik geniş açılı sensörle çift kamera kurulumu yapılmış durumda.

Tüm bu donanım birimleri enerji ihtiyaçlarını 7040 mAh’lik batarya ile karşılıyor. Standart bir dizüstü bilgisayarda 8 saatlik kullanım süresi bile hayalken Samsung, Galaxy Tab S6’nın 15 saat pil ömrü olduğunu açıkladı. 

Galaxy Tab S6 ile masaüstünden hallice Android deneyimi:

Google’ın işletim sistemi Android Pie, Galaxy Tab S6’da bulunan One UI 1.5 sürümünün de desteğiyle bilgisayar deneyimi sunuyor. Eğer cihazı klavye ile kullanmak isterseniz fare birimi de devreye giriyor ve altta yer alan özel araç çubuğu ile bilgisayara yakın bir dokunuşta ilerliyoruz. 

Samsung, bilgisayar deneyimini sunmak için DeX sistemini markası haline getirdi. Galaxy S ve Note akıllı telefonlarını da harici bir cihazla bilgisayara çeviren bu arayüz sistemi, Galaxy Tab S6’da cihaz içine gömülü şekilde bulunuyor. Bu arayüze geçmek için tablet üzerinde bulunan tuşu kullanmak gerekiyor. 

Galaxy Tab S6’nın özel dokunmatik kalemi: S Pen Stylus

Galaxy Tab S6 teknik özellikleri:

 • Ekran: 10,5 inç OLED ekran, 2560 x 1600 piksel çözünürlük, 16:10 en boy oranı
 • Yonga seti: Qualcomm Snapdragon 855
 • Ön kamera: 8 MP
 • RAM: 6 GB
 • Depolama: 256 GB
 • Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, 4G
 • Batarya:  7040 mAh
 • Suya ve toza dayanıklılık: IP67
 • Diğer donanımlar: S Pen, harici klavye 

Galaxy Tab S6 fiyatı

 • Wi-Fi Sürümü: 649 dolar
 • LTE Sürümü: 729 dolar

Çıkış Tarihi: 23 Ağustos

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/7/31/20748387/samsung-galaxy-tab-s6-tablet-announcement-price-specs-features
101
12
12
7
6
Emoji İle Tepki Ver
101
12
12
7
6