İstanbul’da Galaxy S4 Patladı!

0
0
0
0
0
Malum yaz ayları geldi, sıcaklar bunaltmaya başladı. Elbette bunalan ve sıcaklardan patlayan tek varlık insanoğulları değil. Bataryası aşırı ısınan telefonların kimi zaman kitle imha silahına dönüşmese de havaya uçabildiğini biliyoruz.
Malum yaz ayları geldi, sıcaklar bunaltmaya başladı. Elbette bunalan ve sıcaklardan patlayan tek varlık insanoğulları değil. Bataryası aşırı ısınan telefonların kimi zaman kitle imha silahına dönüşmese de havaya uçabildiğini biliyoruz. (daha önce de yazdık bunları biz)

Bu sefer de bir patlama olayı İstanbul’da meydana geldi. Konuyu bir gazetenin muhabirine anlatan Samsung Galaxy S4 kullanıcısı, "Gece saat 01:20'de yattım. Cep telefonumu yatak odasında şarja taktım. Gece saat 04:35'te şarjdaki telefonum önce sesli bir şekilde patladı. Patlamaya uyandığımda yerde duran ve yaklaşık 3 saattir şarjda olan telefonum alev aldı. Yerden yaklaşık bir karışın üzerinde alev çıktı. Önce elektriği kapattım sonra da yerde parkenin üzerindeki telefonumu su ile söndürdüm" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Daha önce de Çin’in Xianguo adlı haber sitesinde bir vatandaşın (adının “Du” olduğu söylenen bir vatandaş) evinde şarja takılı değilken kendi kendine patlayan bir S4, panik yapan kişinin telefonu kanepenin altına itmesiyle (muhtemelen korkudan ne yapacağını şaşıran Çinli gelişine yapıştırdı bi’ tane) evde büyük bir yangın çıkmasına ve tüm evin küle dönmesine sebep olmuş. (telefondan çıkmış yangın)

İfadesinde Du adlı vatandaş, telefonun şarja takılı olmadığını ve bataryasının, şarj aletinin, tüm diğer aparatlarının da orijinal olduğunu vurgulamış.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0