• Anasayfa
  • Donanım
  • SanDisk Dünyanın İlk 1TB Kapasiteli SD Kartını Tanıttı!

SanDisk Dünyanın İlk 1TB Kapasiteli SD Kartını Tanıttı!

0
0
0
0
0
Western Digital bünyesinde bulunan SanDisk, 1TB kapasitesini iyice sıkıştırarak SD kart kıvamına getirdi.

Son dönemlerde terabayt terabayt verilerden bahsederken artık bir çok kişi harici HDD alması gerekiyor. Hatta bilgisayarlarda en az 1TB olmak üzere yüksek verilere sahip hard diskler kullanılırken aynı şekilde fotoğraf, video ve mobil verilerde de kapasiteler artmaya başladı.

Bunun bilincinde olan SanDisk ise dünyanın ilk 1TB kapasiteli SD kartını duyurdu. Özellikle dijital dünyada yaygınlaşmaya devam eden 4K ve 8K gibi yüksek çözünürlüklü içeriklere yönelik artan talep ortamında, veri hassasiyetine sahip üretim taleplerinin hızlı artışını destekleyen bir çözüm sunan SanDisk, konu hakkında Western Digital İçerik Çözümleri İş Ünitesi Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, şunları söyledi: “En ileri düzeydeki görüntüleme teknolojilerini sergilemek bizim için heyecan verici. 16 yıl önce ilk SanDisk 64MB SD™ kartı sunmuştuk. Şimdi ise 1TB kapasiteyi bir gerçeğe dönüştürüyoruz. Aradan geçen yıllar boyunca hedefimiz hiç değişmedi; görüntüleme sektöründe yenilikler yapmayı sürdürmek ve sektörün hızını belirlemek. SanDisk 1TB SD kart prototipi bir başka önemli gelişmeye de işaret ediyor. Bu da yüksek çözünürlüklü içeriklerin yanı sıra kapasite hassasiyetine sahip sanal gerçeklik, video gözetim ve 360 video gibi uygulamaların olağanüstü bir hızla ilerlemesi.”

Bahal’in görüşlerinden de anlaşılacağı gibi 1TB gibi oldukça yüksek kapasiteyi incecik bir SD karta indirgeyen SanDisk’in bu çalışması daha prototip aşamasında. Bu sebeple şu anda okuma ve yazma hızları konusunda bir bilgi verilmiyor.

Fakat gerek oyun ve uygulama gibi içeriklerin kapasite olarak büyümeleri, hem de video standartlarının 4K’ya doğru kayarken 8K’nın da yer almaya başlaması ve hatta sanal gerçeklik dünyasına hızlı geçişin ürünü 360 derecelik videolar noktasında kesinlikle gereksinim duyulacak olan bu tarz kartlar önümüzdeki yıllarda da MicroSD kartlar olarak cep telefonlarımızda yer alacak gibi duruyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0