• Anasayfa
  • Yaşam
  • Şanlıurfa Valiliği, Aşı Olan Gençlere Çekiliş ile Tablet Ver

Şanlıurfa Valiliği, Aşı Olan Gençlere Çekiliş ile Tablet Verecek

37
21
7
1
1
Türkiye'nin aşılanma listesinde sondan ikinci sırada yer alan Şanlıurfa, gençleri aşıya teşvik etme amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in yaptığı açıklamaya göre 18-25 yaş arasında aşı olan gençlere çekiliş ile tablet ve bisiklet gibi hediyeler dağıtılacak.

Türkiye'de yeterli sayıda aşı bulunmasına rağmen şu anda aşı olanların sayısı nüfus oranına göre bir hayli düşük. Bu yüzden birçok yetkili makam, insanları aşı olmaya ikna etmek amacıyla teşvik edici kampanyalar üzerinde planlar yapıyordu. Şanlıurfa Valiliği, teşvik kampanyası için ilk adımı atan isimlerden biri oldu.

Gençleri aşı olmaya teşvik etmek isteyen Şanlıurfa Valiliği, 18-25 yaş arasında COVID-19 aşısı olan gençlere kura ile tablet ve bisiklet gibi birçok hediye verileceğini açıkladı.

Şanlıurfa, aşılanma oranında en sondan ikinci il

şanlıurfa aşı

COVID-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşı çalışmalarında, bugüne kadar iki doz aşı olanların sayısı 23 milyonun üzerinde. Ancak Türk bilim insanları, ülkemizde toplum bağışıklığı kazanılması için en az 75 milyon kişinin iki doz aşı olması gerektiğini belirtiyor. 

Şanlıurfa'da bu zamana kadar ikinci doz aşı olanların sayısı 165 bin 195. 2 milyon üzerinde insanın yaşadığı bu ilimizde valilik, gençleri aşıya teşvik etme amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Yapılan açıklamaya göre 18-25 yaş arasında aşı olan gençlere, kura ile birlikte tablet ve bisiklet gibi hediyeler dağıtılacak.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; "81 il içerisinde şu anda aşılama oranında sondan ikinciyiz, bizim önümüzde bir il var ama bu şekilde devam edersek sondan birinciliği alacağız. Bu da Şanlıurfa'ya yakışmıyor. 18 yaş üstündeki bütün Şanlıurfalı kardeşlerimize bir kez daha çağrımızı yeniliyoruz, hep birlikte sorumlu davranalım, aşılarımızı yapalım."

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/gundem/sanliurfa-valiligi-harekete-gecti-genclerin-asi-yaptirmalarini-saglamak-icin-hediyeler-verilecek-41860017
37
21
7
1
1
Emoji İle Tepki Ver
37
21
7
1
1