• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sağlıklı ve Hareketli Bir Toplum İçin Devletten 1 Milyon Bisiklet

Sağlıklı ve Hareketli Bir Toplum İçin Devletten 1 Milyon Bisiklet

0
0
0
0
0
Sağlık Bakanlığı'ndan, hareketli ve sağlıklı yaşam için son derece yararlı ve dikkat çekecek bir proje adımı geldi.
Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı'nın düzenlediği 3. Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Zirvesi'ne katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada  "Önümüzdeki 4 yıl içinde 1 milyon bisikleti topluma bir hareketli yaşamın teşviki anlamında sunacağız" ifadeleri kullandı.

Yerli ve yabancı pek çok uzmanın katıldığı zirvede söz alan Müezzinoğlu, sağlıklı bir toplum yapısını hedeflediklerini, bu bağlamda da toplumun sağlık yapısını bozan üç faktör üzerine yoğunlaştıklarını belirtti. Bu üç faktör ise tütün, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam.

         

Üç faktörün önüne geçilmesinin de bireyin elinde olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, yaptıkları kampanyalar ve uzman yardımları ile Türkiye'nin, özellikle tütünle mücadelede dünyaya örnek bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi.

Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda da önemli projelere imza attıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, bu yıl itibariyle oldukça dikkat çekecek bir projeye başladıklarını da duyurdu. Konuyla ilgili Müezzinoğlu'nun sözleri şu şekilde; ''bir metre bisiklet yolu yapan yerel yönetimlere bir bisiklet vereceğiz. 10 kilometre yaptıysa 10 bin bisiklet. Önümüzdeki dört yıl içinde bir milyon bisikleti topluma hareketli yaşama teşvik anlamında sunacağız. Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme gibi şeyleri yaşam kültürümüzün içine koymak adına bir bahane arıyorsak, bu proje çare olacaktır".Müezzinoğlu bu sözleri ile topu bir nevi yerel yönetimlere atmış durumda. Proje basit, sıradan gözükebilir ancak, özellikle büyük şehirlerde adım başına elli tane arabanın düştüğü göz önüne alınırsa, bisiklet son derece yararlı olabilir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0