• Anasayfa
  • Sektörel
  • 1 Saniyeden Kısa Bir Sürede Kendinizi Video Oyunu Karakterine Çevirin

1 Saniyeden Kısa Bir Sürede Kendinizi Video Oyunu Karakterine Çevirin

4
3
1
1
1
James Cameron ile birlikte çalışan girişimcinin yapmış olduğu 3D tarayıcı ile birlikte 1 saniyeden kısa bir sürede kendinzi video oyunu karakterine çevirebiliyorsunuz.
Çağımızın en büyük tutkularından biri olan video oyunları gün geçtikçe gelişiyor. Eşsiz grafikler ile bize sunulan bu oyunların hepsinin üretim aşamaları aylar sürüyor.

Bilgisayar üzerinde yapılan bu çizimler için bir çok tasarımcı ve grafiker saatlerini harcıyor. Peki bu elle çizilen karakterler 1 saniye içerisinde oluşabilseydi bu video oyunları nasıl olurdu?

xxArray isimli KickStarter projesi sayesinde artık karakter oluşturmak eskisi kadar zor değil. Ayrıca bu proje sayesinde artık karakterler hayal ürünü olmaktan çıkıyor. Proje, biz oyuncuları video oyunlarının içine sokuyor.Birçok 3D tarayıcı ile vücudumuzu tarayan xxArray, bir saniyeden kısa bir sürede bizim animasyon karakterimizi oluşturuyor. Birebir bize benzeyen bu karakterlerle bir çok şey yapmak mümkün.Bu karakterleri isterseniz 3D yazıcı ile bastırarak kendi maketinizi oluşturun, isterseniz animasyon filmi çekin, isterseniz de bir oyunun içine yerleştirerek oyun oynayın.Bu çalışma sayesinde belki de GTA gibi büyük oyunlarda kendinizi oyunun içerisine koyabileceksiniz. Şu an için Amerika’da bir çok şehri gezerek insanların denemesine açılan 3D tarayıcı, KickStarter üzerinden bağış toplamaya devam ediyor.


Kaynak: TheNextWeb
4
3
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
4
3
1
1
1