• Anasayfa
  • Sektörel
  • 120.000 Lego Parçası Kullanılarak Erebor'un Maketi Yapıldı!

120.000 Lego Parçası Kullanılarak Erebor'un Maketi Yapıldı!

0
0
0
0
0
Hobbit filminde ejderha Smaug'un içinde bulunduğu dağ olan Erebor, 120.000 parça lego kullanılarak minyatür şekilde yeniden yapıldı.
Günümüzde legolar, birçok yapının maketini yapma işleminde kullanılabiliyor. İlk olarak çocukluk yıllarımızda karşılaştığımız, ilerleyen senelerle kendilerini geliştiren legoların sahibi ve şimdi sinema sektöründe bile söz sahibi olan LEGO şirketi, dünya oyuncak piyasasının önde gelen isimlerinden birisi.

Michał Kaźmierczak adlı bir lego mimarı, 120.000 parça lego kullanarak The Hobbit serilerinde karşımıza çıkan ve cücelerin oydukları dağ olarak bilinen Erebor Dağı'nın maketini yaptı. Bu maket 213 cm uzunluğa, 183 cm genişliğe ve 168 derinliğe sahip. Maket, Michał'in söylemesiyle "bir cüce kadar ağır!". Tam olarak 130 kilo.

Erebor Dağı maketinin iç kısmı detaylı şekilde yapılandırılmış. Dağın duvarlarında bulunan altınlar, zincirler, basamaklar, köprüler ve hatta örümcek ağları bile makette yer alıyor. Bunun dışında dağda bulunan ve filmde karşılaştığımız her oda da makette bulunuyor. Dev cüce heykelleri, altınların bulunduğu (Smaug'un üzerinde uyuduğu) dev oda. Maketin bir kısmında da Arkenstone'un bulunduğu tahtında oturan Erebor Kralı'nın Elfleri huzuruna kabul ettiği görülüyor.


("En yüksek Elf kralı, Thranduil bile Arkenstone'a olan bağlılığını sundu")


(Smaug'un dağa gözünü dikmesine neden olan oda. Dağın bütün altınları, belirli bir odada toplanıyordu ve bu odada dev Smaug'un altına girebileceği kadar çok altın bulunuyordu.)


(Ünlü cüce oymacılığının en büyük eserlerinden, Erebor'un simgesi haline gelmiş cüce heykelleri.)Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0