2 Ashley Madison Üyesi İntihar Etti!!

0
0
0
0
0
Kanada'da bilgileri çalınan 2 Ashley Madison üyesi intihar etti.
İnternet kullanımının insanlar arasında artmasıyla farklı insanlar için özelleştirilmiş siteler çıkmaya başladı. Haber siteleri, oyun oynayabileceğimiz siteler ve videolar izleyebileceğimiz siteler gibi internet sitelerin de grupları var.

Ashley Madison bir çöpçatanlık sitesi. Site, dünyadaki en çok üyeye sahip olan çöpçatanlık sitesi. 39 milyon kullanıcısı, çeşitli güvenlik ve yazılım ödülleri bulunan Ashley Madison, bildiğiniz üzere hacklendi. Kendilerini "Impact Team" olarak tanımlayan hacker grubu, 33 milyon kullanıcının kimlik bilgisi, kredi kartı numaraları ve hatta kullanıcıların "cinsel fantezileri" dahil her şeyin bilgisine sahip olduklarını belirtmişti.Toronto polisinden bugün yapılan açıklamaya göre bilgileri çalınan 2 kullanıcı intihar etti. Kullanıcıların bilgileri çalındığı için iş ve aile hayatlarının bozulduğu, intihar sebeplerinin de bozulan yaşam düzenlerine bağlı olan duygusal çöküş olduğu belirtildi. Olayların başlamasının ve bilgilerin sızdırılmasının üzerinden çok zaman geçmedi. Yetkililer intihar vakalarının artabileceğini belirtti.

Ashley Madison'ın hacklenmesinin ardından kardeş şirket Avid Life Media, hackerların yakalanmalarına yardım edecek kişilere 500 bin dolar ödül vaad etti. Fakat yaptıkları olay yüzünden birçok ülke tarafından aranan bu hackerların hala yakalanmaması, kolay lokma olmadıklarına yorumlanabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0