2014'ün Akıllı Telefon Satış Grafiği Yayımlandı

0
0
0
0
0
Teknoloji devi şirketler günümüzde hemen hemen herkesin eline bir akıllı telefon tutuşturmuş durumda. Değişik özelliklere sahip bu telefonları elde edebilmek için arabasını satışa çıkaran veya bankalara borçlanan insanların olduğu düşünüldüğünde ise olayın ne kadar ürkütücü bir boyuta ulaştığı rahatlıkla görülüyor.
Teknoloji devi şirketler günümüzde hemen hemen herkesin eline bir akıllı telefon tutuşturmuş durumda. Değişik özelliklere sahip bu telefonları elde edebilmek için arabasını satışa çıkaran veya bankalara borçlanan insanların olduğu düşünüldüğünde ise olayın ne kadar ürkütücü bir boyuta ulaştığı rahatlıkla görülüyor.

Bir analiz firmasının açıkladığı verilere göreyse akıllı telefonları kullanım oranı tahmin edildiğinden daha da hızlı yükseliyor. Dünya genelinde telefon satışları 2014 yılında 1,2 milyarı aşarken, yıllık analizlerde bu satış değeri yüzde 23 oranında bir yükseliş gösteriyor. En çok tercih edilen geniş ekranlı telefonlarda ise 2014 yılında 2013’e oranla yüzde 180 artış kaydedildi.  Analistlere göre bu oranlar 2015 yılında yeni modellerin piyasaya çıkmasıyla birlikte tüm hızıyla artmaya devam edecek.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0