2015 Global Mobile Awards Sahiplerini Buldu

0
0
0
0
0
Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) bitişi ile verilen Global Mobile Awards sahiplerini buldu.
5 Mart tarihiyle sona eren Mobil Dünya Kongresi'nin en önemli detaylarından biri de etkinliğin son günü gerçekleştirilen ödüllerdir.

Geçen sene Akbank'ın da ödül aldığı Global Mobile Awards ödüllerinde bu seneki törende herhangi bir Türk firması ödül alamadı.

Yılın cihazı ödülünde ise beraberliğin görüldüğü törende dikkat çeken ödülleri sizler için listeledik.

İşte Global Mobile Awards 2015'in kazananları;
 

 MWC15 Global Mobile Awards Kazananları
Sağlık Açısından En İyi Mobil Gelişim

The Mobile Ultrasound Patrol Project ile Trice Imaging and Qualcomm Wireless ReachMobil Ultrason Keşif Projesi kırsal alanlarda yaşayan hamile kadınlar için, gereken doğum öncesi tarama ve profesyonelce tanı koyma gibi özelliklere sahip olan bir uygulama. Özellikle anne-çocuk ölümlerinin önüne geçebilmek adına çok önemli olan erken teşhis olayını sağlayan uygulama zaman ve maliyet verimliliği de sağlıyor.


 

Otomotiv Sektörü Açısından En İyi Mobil Gelişim

Connected Vehicle Cloud ile EricssonEricsson'un Araç Bulut Sistemi  otomotiv sektörü içinde en iyi ''Connected Car'' platformu. Araç kullanıcılarının otomotiv üretici firmalara, tamir atöylelerine, ağ operatörlerine, içerik sağlayıcılara ve benzeri şeylere anında erişimini sağlıyor. Sürücülere yepyeni bir araç kullanım deneyimi sağlayan program şuan için Avrupa, Çin ve Amerika'daki Volvo arabalarda kullanılmaya başlandı.


 

Şirketler İçin En İyi Mobil Servis

CitiDirect BE Mobile ile CitiCitiBank'ın mobil uygulaması olan CitiDirect, 90 ülkede ve 16 dilde oldukça yaygın olarak kullanılan bir mobil bankacılık uygulaması. Çoğu mobil bankacılık uygulamasının aksine kullanıcıya geniş yetkiler tanıyan CitiDirect, özellikle büyük şirket çalışanları açısında bankacılık işlemini en hızlı şekilde halletmeye olanak sağlıyor.


 

Erişebilirlik Açısından En İyi Mobil Cihaz

Doro Liberto 820 ile DoroDoro Liberto kullanıcıya her yönden en iyi akıllı telefon deneyimini sunmayı amaçlayarak dizayn edilmiş bir telefon. Bir akıllı telefondan beklenen her şeyi kullanıcısına sunan Doro Liberto, buna rağmen henüz yolun çok başında. Ancak özellikle ilk kez bir akıllı telefon kullanacak olan kitle için son derece başarılı ve kullanıcıya en iyi desteği sağlayan bir telefon.


 

En İyi Mobil Müzik Uygulaması

Smart Communications ile SPINNRSPINNR kullanıcıya hiçbir veri ücreti olmadan şarkı indirip stream etme seçeneği sunuyor. Yerel ve uluslararası olmak üzere oldukça geniş bir müzik kataloğuna sahip olan SPINNR, kullanıcılarına farklı türlerde, kişisel çalma listeleri oluşturma olanağı sağlamakta. Çoğu müzik videosunu izleme ve yine ücretsiz SPINNR radyo seçeneği de bulunmakta.


 

En İyi Mobil Oyun Uygulaması

Asphalt 8: Airborne ile GameloftAsphalt 8: Airborne mobil oyun platformunu bir sonraki seviyeye taşıyan, rüya arabalarınızı (hepsi lisanslı) müthiş görsel efektler eşliğinde sunan, nefes kesen bir oyun (bilmeyen yoktur artık zaten, sonuna kadar hakediyor ödülü).


 

En İyi Multimedya Uygulaması

PeelPeel mobil cihazınızdan size kişisel televizyonunuzu oluşturma seçeneği sunuyor. Uzaktan kumanda seçeneği ile televizyonunuzu kontrol etmenizi de sağlayan uygulama mobil cihazınızı TV'niz ile bağlayarak, televizyon deneyiminizi en üst seviyeye çıkarıyor.


 

En İyi Akıllı Telefon

Apple iPhone 6 ve LG G3iPhone 6 için detaylı bilgi buradan,  LG G3 için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


 

Fiyatına Oranla En İyi Akıllı Telefon

Motorola MOTO EDetaylı bilgiye bu haberimizden ulaşabilirsiniz.


 

En İyi Mobil Tablet

Microsoft Surface Pro 3Detaylı bilgiye bu haberimizden ulaşabilirsiniz.


 

En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji Cihazı

Moto 360 ile Motorola MobilityDetaylı bilgiye bu haberimizden ulaşabilirsiniz.


Tabiki liste bu kadar ile sınırlı değil, Meraklısı için liselin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0