2016 Senesinin En Çok Beklenilen Teknolojik Ürünleri!

0
0
0
0
0
2016 senesinde piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla beklediğimiz tüm teknolojik ürünleri sizler için derledik.
Teknolojik cihazlar üreten markaların büyümesiyle ve müşteri sayısının artmasıyla birlikte teknoloji sektörlerinde büyük bir rekabet ortamı oluştu. Akıllı telefonlarla başlayan, sanal gerçeklik gözlüğü ve diğer çeşitli cihazlarla devam eden bu rekabet, 2016 senesinde zirveye tırmandı. 

Bu haberimizde 2016 senesinde tanıtılmış veya tanıtımını dört gözle beklediğimiz cihazları sizler için derledik. Cihazların içerisinde Galaxy S7, LG G5 ve iPhone 7 gibi akıllı telefonlar da yer alıyor.
 

 Samsung Galaxy S7


Tanıtılmış olmasına rağmen hala piyasaya sürülmemiş olan Galaxy S7, sektörün en iyi telefonlarından birisi olarak gösteriliyor. Samsung'un tüm imkanlarını devreye sokarak ürettiği bu telefonun detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.  
 

 LG G5


Aynı Galaxy S7 gibi, tanıtılmış olmasına rağmen piyasaya sürülmemiş olan G5 piyasanın en iyi telefonlarından birisi olarak gösteriliyor. LG G5'in tüm özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. 
 

 iPhone SEApple'ın Mart ayında tanıtmasını beklediğimiz iPhone SE, diğer iPhone modellerinden farklı olarak 2 modelin harmanlanmasıyla oluşturulmuş olan, ucuz bir model. iPhone SE'nin bilinen tüm özelliklerine buradan göz atabilirsiniz. 
 

 iPad Air 3Apple'ın iPad serisine yeni bir soluk getirmek amacıyla ürettiği Air 3 hakkında fazla bilgi yok ancak tabletin 9.7 inch olacağını biliniyor. iPhone 5SE ile birlikte tanıtılacak olan iPad Air 3, yeni Apple hizmetleriyle birlikte kullanıcılara sunulacak.
 

 Oculus Rift ve Touch2016 senesinin sanal gerçeklik senesi olacağını hepimiz biliyoruz. Bu sene tanıtılması beklenen sanal gerçeklik cihazlarından birisi, sanal gerçeklik sektörünün en büyük firmalarından birisi olan Oculus Rift. Xbox ve PC ile uyumlu olan Oculus Rift, "Touch" adındaki uzaktan kontrol sistemiyle birlikte ön siparişleri almaya başladı. Cihazın fiyatının az olduğunu söylemek yanlış olur (600$) ancak Oculus Rift'in oyun kalitesinin buna değeceğini düşünüyorum.
 

 Sony PlayStation VROculus Rift'in sadece Xbox'a uyumlu olması nedeniyle karşılık vermek adına çalışmalara başlayan Sony, PlayStation VR'ı üretmişti. Eskiden "Project Morpheus" olarak bilinen PlayStation VR, tahmin edebileceğiniz gibi sadece PlayStation 4 ile çalışacak. Cihazın Mayıs-Haziran ayında satışa sunulması bekleniyor.
 

 Microsoft HoloLensSanal gerçeklik cihazları sektörüne giren bir diğer firma da Microsoft. Microsoft'un ürettiği HoloLens, yapılan tanıtım etkinliğinde tam anlamıyla bizi bizden almıştı. Sonradan bu etkinlikte kullanılan cihazın HoloLens olmadığı yönünde söylentiler çıkmış ve HoloLens'in ününe gölge düşmüştü. Microsoft'un bu senenin başlarında satışa sunucağı HoloLens development kit'in 3000 dolar fiyata sahip olması bekleniyor.
 

 iPhone 7Apple'ın Eylül ayında yapacağı lansmanda tanıtmasını beklediğimiz iPhone 7 hakkında bilinen her şey, Apple'ın patentlerinden ibaret. iPhone 7'nin çift kameralı olabileceğini, su geçirmez olabileceğini ve jak girişinin olmayacağıı belirten bu patentlerin hangilerinin doğru olduğunu Eylül ayında göreceğiz.
 

 Apple Watch 2Eylül ayındaki lansmanda tanıtılması beklenen bir diğer cihaz da Apple Watch'ın yeni modeli olan Apple Watch 2. Çoğu kişinin kameraya sahip olacağını söylediği Apple Watch 2'nin en büyük değişliğinin bu olması bekleniyor. Bakalım Apple bu akıllı saattine ne gibi şeyler ekleyerek karşımıza çıkacak.
 

 Tesla Model 3Elektrikli otomobil devi Tesla'nın yeni aracı olan Model 3, CEO Elon Musk'ın yaptığı açıklamalara göre 2017 senesinden önce yollarda görünmeyecek. Ancak Elon Musk'ın açıklamasında "Mart ayından başlayarak ön siparişleri alacağız" şeklinde bir kısım da yer alıyordu. Yani Model 3'ün birkaç haftaya tüm özellikleriyle karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz. Söylentiye göre diğer modellerden çok daha ucuz olacak olan Model 3, yaklaşık 35000 dolar fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Kaynak: Cnet 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0