2850 Metreden Düşen IPhone Sağlam Kaldı!

0
0
0
0
0
2850 metre yükseklikteki uçaktan düşen IPhone hala çalışır halde.
Çıkardığı cihazları ve yaptığı yenilikleri ile iyi veya kötü şekilde sürekli gündemde olan Apple'ın ana ürünü olan IPhone, son olarak yeni modelinin özelliklerinin sızmasıyla gündemimizdeydi. Şimdi de IPhone, en çok tartışılan konulardan birisi olan dayanaklılığını, test niteliğinde yaşadığı bir kaza ile kanıtladı.

Ben Wilson adındaki bir adam, uçağı ile Houston'dan Witchita'da bulunan Kickapoo Havalimanına doğru uçarken uçakta oluşan ani bir basınç değişimi ile uçağın kapı mandalında bir hava boşluğu oluştu. Bu hava boşluğu korkulan gibi kötü bir şeye sebep olmasa da yaşlı adam uçaktan indikten sonra telefonunu bulmadı. Oluşan boşluktan telefonunun düşmüş olabileceğini ilk başta düşünmediğini belirten yaşlı adam, sonradan telefonunu "Find My IPhone" uygulamasını kullanarak aramaya başlamış.Telefon bulma uygulamasına göre Texas'ın Joplin bölgesinde görünen telefon yaşlı adamı hayret içinde bırakmış. Yine uygulamayı kullanarak telefonun olduğu yere kadar giden yaşlı adam telefonunu sağlam bulunca haklı olarak oldukça şaşırmış. Telefonun sadece kenarlarının çizildiğini ve bataryasının çıktığını belirten Ben Wilson, telefonun bataryasının takıldıktan sonra eskisi gibi çalışmaya devam ettiğini vurguladı. 

Aynı zamanda Gas Corp. of America'nın sahibi olan Ben Wilson'ın yaşadığı bu olay, kendi ününün de olaya eklenmesi ile IPhone için oldukça iyi bir reklam olmuşa benziyor.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0