• Anasayfa
  • Sektörel
  • 3D Yazıcı ile Üretilen Dünyanın En Büyük Yapısı: The Vulcan

3D Yazıcı ile Üretilen Dünyanın En Büyük Yapısı: The Vulcan

0
0
0
0
0
3D yazıcıların yapabildiklerinin sınırları her geçen gün inanılmaz şekilde genişliyor. Bu bağlamda son olarak karşımıza çıkan şey ise Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi bile başarmış.
Artık bizim için dalga konusu haline gelmiş durumda ancak ciddi ciddi 3D yazıcılar ile üretilmeyen hemen hemen hiçbir şey kalmadı. Bu bağlamda üretilen pek çok şey, zaten kendi kategorisinde ilk olmayı başarıyor. Fakat haberimizde bahsedeğimiz 3D yazıcı ürünü, bu durumu Guinness Rekorlar Kitabına taşımayı başarmış.

Pekin'de düzenlenen 2015 Tasarım Haftası bağlamında yapılan VULCAN adlı yapı, 3D yazıcı ile üretilen dünyanın en büyük yapısı ünvanını elde ederek adını Guinness Rekorlar Kitabına yazdırdı. 

Pekin merkezli Laboratory of Creative Design (LCD) firması tarafından üretilen VULCAN, 3D yazıcı ile üretilen 1,023 parça yapının bir araya gelmesiyle oluşturulmuş. 2.88 metre yüksekliğinde olan VULCAN, 9.08 metre uzunluğunda (genişliğinde). Yapımı yani 3D yazıcı ile üretim süreci tam 1 ay süren VULCAN'ın 1,023 parçasının birleştirilme işlemi ise 12 gün sürmüş.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0