3D Yazıcı Kullanılarak 3 Saatte Ev İnşa Edildi

2
0
0
0
0
3D yazıcıların kullanım alanının bu kadar genişleyeceğini zannediyorum ki hiç kimse tahmin etmemiştir. Daha önce 3D ile bina yapıldığından bahsetmiştik, fakat bu sefer yapıldığı zaman aralığı çok etkileyici.
3D yazıcıların, inşaat sektörünün vazgeçilmez cihazlarından olacağına dair artık kuşkumuz kalmadı. Çinli Zhuoda Gorup adlı şirketin inşa ettiği evler, ana hatlarıyla yalnızca 3 saat içerisinde oluşturuluyor.

İçerisine banyo, mutfak, oturma odası, tuvalet ve yatak odası eklendiğinde 10 günlük bir süre alan evin yapıyla ilgili konuşan şirket yetkilileri, kullanılan malzemelerin zirai atıklardan üretildiğini ve doğaya herhangi bir zarar verilmediğini belirttiler. Kısa sürede yapılmasından dolayı insanların aklında dayanıksızmış gibi bir fikir oluşsa da durum hiçte öyle değil. 3D yazıcı ile üretilen binalar yüksek şiddetli depremlere ve olası yanmalara karşı oldukça dayanıklı. Böylesine kısa sürede üretilip oldukça da dayanıklı olunca evin fiyatının çok yüksek olabileceğini düşünebilirsiniz ama metrekaresi 400 ila 480 dolar arasında değişiyor. En fazla 96 bin dolar ödeyerek satın alabileceğiniz evlere, yapımında kullanılan malzemelerin farklı olmasına göre tercihte bulunabiliyorsunuz. 


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0