5G Projesinde Samsung ve LG Ortaklığı

0
0
0
0
0
5G teknolojisi konusunda telefon ve operatör devi iki şirketten ortaklık hamlesi geldi.
5G teknolojisine kavuşmamıza henüz birkaç sene var. Hatta kesin tarih vermek gerekirse, şu an işaret edilen yıl 2020. Bu konuda en fazla çalışma yapan firmalardan biri ise Samsung.

5G'nin geliştirilme sürecinde en önemli isim olan Güney Kore ve bu bağlamda Samsung, bir diğer Güney Kore devi LG'nin operatör şirketi LG U+ ile 5G konusunda işbirliği yapılacağını açıkladı. Hedefi 2020 olarak belirleyen iki şirkeyyen üst düzey yöneticiler, Uzlaşma Bildirisi imzalayarak işi resmiyete dökmüş durumda.

Samsung'un zaten bu tarz konularda önde gelen teknoloji devlerinden biri olduğu aşikar. LG U+ da sektörde en tecrübeli firmalardan biri. Bu iki şirket teknoloji ve tecrübeyi birleştirerek, kullanıcı tercihlerini ve kullanıcıların uygulamalara olan eğilimlerini göz önüne alarak, yeni nesil olarak tabir edilecek 5G'nin Ar-Ge sürecinde önemli işler yapma amacında.Samsung zaten hali hazırda, Ulaslararası Haberleşme Birliği (ITU) tarafından oluşturulmuş birden fazla 5G Ar-Ge grubuna dahil olmuş durumda. Şimdi de Güney Kore'nin en büyük operatör şirketlerinden biriyle daha ortaklık yapılmış durumda. Samsung'un amacı, 5G için gerekli spektrumu belirleyerek bunu küresel yelpazede standartlaştırmak. 

Samsung'un zaten bir süredir 5G üzerine ciddi çalışmaları olduğu biliniyordu. Şimdi bu ortaklık sayesinde önümüzdeki günlerde çok daha somut adımlar bekliyoruz.

Kaynak: Sammobile
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0