• Anasayfa
  • Sektörel
  • 60 Bin TL Değerindeki Samsung SUHD TV, Ülkemizde Satışa Sunuldu

60 Bin TL Değerindeki Samsung SUHD TV, Ülkemizde Satışa Sunuldu

0
0
0
0
0
CES 2015 Fuarı'nda 4K SUHD televizyonlarını tanıtan Samsung, ülkemizde değeri 60 bin TL'ye varan SUHD 4K TV'leri satışa sunmaya başladı.
Samsung, 2013 yılından beri Türkiye’de 4K televizyon satışlarına başlamıştı. Şirket, nano kristal teknolojisine sahip yeni ürünü kavisli SUHD TV’yi satışa sundu.

Nano kristal teknolojisinden faydalanan bu TV’ler, daha fazla parlaklık ve renk yoğunluğu sunuyor. 10 bin TL’den başlayan bu televizyonlardan 88 inçlik olanının fiyatı ise tam 60 bin TL.

Bu televizyonların ülkemizde satışa sunulduğunu belirten Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel, “SUHD TV neznelerin gerçek rengini birebir yansıtıyor. Sinema salonlarındakinden 10 kat daha fazla parlaklık sunuyor. Akıllı telefonlarla entegre oluyor. Televizyonun 60p ve 50p'yi destekliyor olması önemli. Değerleri bunun altında olan izleyiciler 4K yayınını izleyemez. Televizyon alırken buna dikkat edilmeli” dedi.  TRT HD ve TRT 4K Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök, ülkemizin Japonya, İspanya ve Güney Kore  ile birlikte 4K yayını yapan 4 ülkeden biri olduğunu belirterek, “Şu an test yayını yapıyoruz. 2016'dan itibaren normal yayınlara başlayacağız. Yapımcılardan 4K yayın için sürekli teklifler alıyoruz. 4K'da önce olmakta gurur duyuyoruz” diye konuştu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0