ABD'li Gökbilimciler Uzaya Mesaj Gönderecek

0
0
0
0
0
Yıllar yılı kafaları karıştıran ‘’Evrende yalnız mıyız?’’ sorusuna hala bir cevap bulunamadı. Bu sorunun gereksiz uzadığını ve bir çözüme ulaşması gerektiğini savunan gökbilimciler, uzaya mesaj göndermeyi planlıyor. 
Yıllar yılı kafaları karıştıran ‘’Evrende yalnız mıyız?’’ sorusuna hala bir cevap bulunamadı. Bu sorunun gereksiz uzadığını ve bir çözüme ulaşması gerektiğini savunan gökbilimciler, uzaya mesaj göndermeyi planlıyor. 

Amerika merkezli SETI Enstitüsü’nde görevli gökbilimcilerin planına göre, yaşam belirtileri yüksek olan gezegenlere radyo sinyali gönderilecek. Bu plan sayesinde başarılı bir sonuç elde edilebileceğini düşünenler çoğunlukta olsa da, tam tersine bir felakete dönüşebileceğini düşünenler de yok değil. ABD’nin önde gelen bilim adamlarına göre böyle bir hamle insanlığa felaketten başka birşey getirmeyecek. Ünlü evrenbilimci Stephen Hawking yaptığı açıklamada insanların, evrenin dengesini bozacak hareketlerden kaçınması gerektiğini belirtti. Birçok fizikçiye göre ise yabancı uygarlıklar dünyayı istila edip kaynakları sömürebilir. Bu arada SETI yaklaşık 40 yıldır uzayı dinliyor fakat hala doğal sesler dışında herhangi bir ilginç durumla karşılaşılmadı. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0