Acer'ın IFA 2015 Lansmanında Tanıttığı Tüm Ürünler

0
0
0
0
0
Canlı yayın ile de ilk kez internet üzerinden tüm izleyicilere açık olarak yayınlanmış olan Acer’ın IFA kapsamındaki basın toplantısında firmanın yeni nesil ürünleri tanıtıldı.
Açılış konuşmasında 100 kadar farklı ülkeden öğrencilerin katıldığı International Olympiad in Informatics adlı uluslararası yazılım geliştirme yarışmasının da ana sponsoru olduklarını belirten bilgisayar üreticisinin CEO’su Jason Chen piyasaya çıkacak olan yeni nesil ChromeBook serisinin tanıtımı ile başladı.

Ağırlıklı olarak Predator serisine ait ürünlerle sahneye çıkan Acer, bundan sonra ağırlık verecekleri alanın oyun endüstrisi olacağının sinyallerini de de hem yeni nesil telefonu, hem de diğer tüm ürünleri ile vermiş oldu.
 

 Acer ChromeBook

Acer’ın nano imprint teknolojisi ile tasarlanan alüminyum gövdesi ile, özellikle öğrenciler için tasarlandığını söylerken halihazırda mevcut olan Acer’ın ChromeBook ailesinin 2in1 bir hibrit, tablet ve bir masaüstü ile genişlediğini de söyledi.
 

 Acer Switch 12

12 inçlik 2’si bir arada tablet ve dizüstü kırması olan bu hibrit, 4K çözünürlük destekleyen ekranının altında Intel’in yeni nesil Skylake işlemcisini kullanıyor.

Intel’in bu yeni işlemcisinin sunduğu imkan ile yüz tanıma teknolojisine de sahip olan Switch 12, Acer’ın da ürettiği en kullanışlı cihazlardan biri olarak tanıtıldı.
 

 Acer Revo Build

Modüler bir bilgisayar kasası olan Acer Revo’nun bu yeni ürünü, manyetik ve birbirine yapışan modüllerden olupşuyor ki bu sayede herhangi bir kablo kullanmadan kablosuz şarj sunan bir batarya, depolama birimi ve ses ünitesi ile birlikte ana gövde olarak adlandırılan işlemci ve grafik işleme biriminden oluşuyor.

parçaların birbirinden ayrılarak da kullanılabildiği bu bilgisayarın isterseniz sadece bataryasını kullanıp telefonunuzu şarj edebiliyor, isterseniz de sadece ses ünitesini ayırıp yolda giderken müzik dinleyebileceğiniz bir cihaz halinde kullanabiliyorsunuz.
 

 Continuum Uyumu

Windows 10 ekosistemi için geliştirilmiş bir sistem olan Continuum, bilgisayar deneyiminizi telefona, tablete ya da televizyona aktarabilmek için geliştirildi.

21 megapiksel kameraya sahip olan Acer'ın Continuum uyumlu telefonu, 5.5 inçlik super amoled bir ekrana sahip; ancak en büyük özelliği ise telefonu satın aldığınızda bilgisayar olarak kullanmanızı sağlayan klavye ve mouse ile birlikte standını da almış oluyorsunuz.

Snapdragon 808 işlemciye sahip olan bu telefon Acer’ın mobil pazardaki payını da artıracak gibi görünüyor.

 Predator 8 Tablet

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen CES etkniliğinde cam bir fanus içinde gösterilen; ancak Acer'ın sahneye çıkartmadığı ve özelliklerini de vermekten kaçındığı, adeta komşu çocuğundan oyuncağını saklayan çocuklar gibi sakındığı Predator 8 oyun odaklı tablet de bu sefer sahendeki yerini aldı.

Microsoft Surface'ın kullandığı Intel X7 işlemciyi ve Intel HD grafik kartının yanı sıra 4 GB RAM'e sahip olan bu tabletin en büyük özelliklerinden biri de 4 köşesindeki hoparlörler sayesinde yüksek kalitede surround ses verebiliyor olması.
 

 Predator V Nitro

Oyun performansı için özel olarak geliştirilmiş Acer’ın Preadator serisinin bireyi olan V Nitro, şu an Almanya’nın en çok satan oyun bilgisayarı konumunda.

Yeni V Nitroda ise geliştirilmiş olan klavye özellikle daha önceki versiyondan çok daha hassas. USB Type-C teknolojisine sahip olan bu cihazın en büyük yeniliği ise cihazın soğutma sisteminde yapılmış.

Soğutma sistemi Acer DustDefender iki adet fan ile birlikte soğutmanın yanı sıra tozu da bilgisayarınızın dışına atan sistem CoolBoost adı verilen yeni fan teknoloji sayesinde %9 oranında daha fazla soğutma sağlıyor ki; metal kanatlara sahip olan bu fanlar bir merkezin etrafında 50 adet bıçağın bulunmasına izin veriyor.

Ayrıca üçüncü bir harici fana da sahip olan bu sistem oyun oynarken cihazınızı bir anda soğutmanıza yardımcı olan bir soğutucu çekirdekten de oluşan sistem V Nitro’yu en soğut dizüstü bilgisayarlardan biri yapıyor.

 Z35 Oyun Monitörü

35 inç kıvrımlı bir ekrana sahip bu monitör de tüm Predator serisi gibi oyun odaklı olarak üretilen cihazlar arasında.

21:9 oranında görüntü veren bu monitor G-Sync teknolojisi sayesinde de yeni nesil oyunlarda alabileceğiniz en iyi görüntü kalitesini sunan monitörlerden biri.

İlginç bir şekilde adeta işlemci gibi overclock yapılarak performansı artırılan monitör 200 kare yenileme hızı ile yüksek çözünürlükte yüksek fps sunuyor ve Acer’ın açıklamasına göre şu anda dünyadaki en hızlı monitör.

 Predator Projector


Duvardan 50cm uzağa koyarak görüntüyü direkt duvara yansıtmanızı sağlayan bu projektör,  120 inç görüntü ile herhangi bir ekranda bulamayacağınız boyutlarda bir görüntü ve oyun keyfi sunuyor. Lazer projektor teknolojisi sayesinde direkt duvara geniş görüntü sunabilen yansıtıcı 16:9 oranında bir ekran ile aynı oranda görüntü sunuyor.

 Predator 6 Oyun Telefonu

10 çekirdekli mediatek Helio X20 işlemciye sahip olan bu telefon oyun odaklı bir telefon olması ve yüksek performansı ile dikkat çekerken çok fazla temsilcisi olmayan 4GB RAM’e sahip telefonlar arasında yer alıyor ve 21 megapiksel kameraya sahip.Predator serisinin tableti olan Predator 8’te bulunan 4’lü hoparlör sistemine de sahip olan bu telefon adeta konsol kontrolörü olarak tasarlanmış.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0