Amerika'da Çöp Kutuları İnternet Erişimi Sunacak

0
0
0
0
0
Amerika'da Çöp Kutuları İnternet Erişimi Sunacak
Neredeyse her gün yeni bir akıllı zımbırtı ile karşılaştığımız günümüzde gerekli gereksiz her cihaz akıllı hale gelmeye çalışırken Amerikan BirBelly firması, Google ve Facebook’un internet erişimi çözümlerine şehir içi bir alternatif sunuyor.
Google ve Facebook, Dünya’nın her yanına internet erişimi sunacak çılgın projelerin peşinde koşarken Massachusetts merkezli BigBelly firması, şehir içinde sürekli çevrimiçi olmanıza imkan sunacak bir çözüm ile geldi ve sokaktaki çöp kutularının birer internet erişim noktası olmasını sağlayan projeyi hayata geçirdi.

Saniyede 50 ile 75 megabit hızında internet sunacak olan çöp kutuları, nerede olursanız olun mobil internet paketinizi kullanmadan ya da operatörün erişiminin kısıtlı olduğu noktalarda sorunsuz şekilde kablosuz ağ üzerinden internet erişimi sağlamanıza imkan verecek.

İnternet erişimi dışında birer duyuru levhası olarak da görev yapacak olan bu çöp kutuları, çeşitli uyarılar verebilecek ve üzerindeki ekran üzerinden haber ya da çeşitli duyuruların gösterimi için kullanılabilecek.

New York başta olmak üzere zamanla tüm eyaletlerde yaygınlaşması planlanan bu akıllı çöp kutularının önümüzdeki sonbahar aylarında sokaklarda görülmeye başlanacağı yapılan açıklamalar arasında.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0