Sony, Akıllı Saatle Kontrol Edilebilen Drone Geliştiriyor

0
0
0
0
0
Teknolojinin son hızıyla devam ettiği günümüzde Sony, akıllı ürünlerin kullanımına farklı bir boyut kazandırdı. Şu an piyasada bulunan giyilebilir cihazlar büyük ölçüde hayatı kolaylaştırsa da birçoğu temel seviyede kalıyor. 
Teknolojinin son hızıyla devam ettiği günümüzde Sony, akıllı ürünlerin kullanımına farklı bir boyut kazandırdı. Şu an piyasada bulunan giyilebilir cihazlar büyük ölçüde hayatı kolaylaştırsa da birçoğu temel seviyede kalıyor. 

Sony’nin beyin takımından Peter Bartos, Jonas Hellström ve Alexander Najafi, şu an sadece prototip olarak bulanan SmartEyeglass ve SmartWatch 2’yi kullanarak drone yönetmeyi akıllarına koymuş. Android uygulaması olarak geliştirilen projede ekip, Parrot’ın büyük emek harcadığı model AR Drone 2 üzerinde çalışıyor. SmartWatch ile kontrolü sağlanan drone, SmartEyeglass sayesinde de yüksek seviyede kamera görüntüsü verebiliyor. Henüz drone teknolojisinin temeline alışamamışken olayı buralara getirmenin bir gereği var mı bilmiyoruz. Ama piyasada yerini aldığı zaman bu uygulamanın büyük ses getireceği kesin.       
 
   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0