• Anasayfa
  • Sektörel
  • Akıllı Televizyonunuzdaki Youtube'u Telefonunuzdan Nasıl Kontrol Edersiniz?!

Akıllı Televizyonunuzdaki Youtube'u Telefonunuzdan Nasıl Kontrol Edersiniz?!

0
0
0
0
0
Bu yazımızda akıllı telefonlar üzerinden akıllı televizyonları nasıl kullanabileceğinizi anlattık.
Teknoloji çağındayız ve Android işletim sisteminin çıkışıyla evimizdeki bütün elektronik eşyalar en azından sosyal platformlara erişebilir hale gelmeye başladı. Telefon, televizyon, saat, buzdolabı derken bu cihazların sonu gelmez oldu. Fakat evimizde bu kadar çok bulunan akıllı cihazların neler yapabileceğini biliyor muyuz?

Evinde akıllı televizyon kullananlar bilir, akıllı televizyonların en büyük sıkıntılarından birisi erişim konusunda yaşanılan güçlüktür. Televizyonun kendine özel olan kumandası ile işlem yapmak, hele ki metin yazmak çok zordur. Durum böyle olunca çoğumuz kablosuz klavye ve mouse gibi aygıtlarla bu cihazları kullanmaya çalışıyoruz.Çoğu akıllı televizyonun hakkını vererek kullanabildiği sayılı programlardan birisi olan Youtube, televizyonların bu erişim güçlüğü sorununa evdeki bir diğer akıllı cihaz olan akıllı telefonlar ile çözüm getirmiş. Android telefonunuz yada bilgisayarınız üzerinden, akıllı televizyondaki Youtube'u kontrol etmenin yolu;

Öncelikle akıllı televizyonunuz "Ayarlar" kısmına girin. Bu kısımda bulunan "Cihaz Eşleme" seçeneğini seçin. Karşınıza televizyonun kendine özel olan kodu çıkacak. Bu kısmı kapatmayın.Bağlanacak cihazınız üzerinden Youtube'u açın ve "Seçenekler" kısmına tıklayın. Bu bölümde 2. sırada karşınıza "Bağlı TV'ler" seçeneği çıkacak. Bu seçenekten sonra "TV ekle" seçeneğini seçin.Youtube, televizyon eklemek için cihazda bulunan kodu isteyecektir. Bu kısımda televizyondaki kodu gireceksiniz ve cihazlarınız eşleşmiş olacak.

Bu noktadan sonra telefonunuz veya bilgisayarınız üzerinden Youtube'un yapabileceği herşeyi televizyonunuza yaptırabilirsiniz. Video açabilir, yeni videoları sıraya ekleyebilir, çalma listesi oluşturabilir ve hatta telefonunuzda bulunan ses tuşları ile televizyonunuzun sesini ayarlayabilirsiniz.

Kaynak: AndroidAuthority
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0