• Anasayfa
  • Sektörel
  • Akınsoft, Türkiye’nin İlk İnsansı Robot Üreten Fabrikasını Kuruyor!

Akınsoft, Türkiye’nin İlk İnsansı Robot Üreten Fabrikasını Kuruyor!

2
1
0
0
0
Bu yılın ilk aylarında Konya’nın Meram ilçesinde yalnızca robot garsonların çalıştığı bir kafenin açılışını yapan Akınsoft, şimdi de bu robotların üretimini yapacak bir fabrika kuruyor.
Akınsoft’un Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın bu yılın başlarında tamamen robot garsonlardan oluşan bir kafenin açılışını yapmış ve o zamanlar, ilerleyen zamanlarda bu robotları seri bir şekilde üretecek fabrikayı kurmak istediklerini belirtmişti. Aradan geçen kısa süre içerisinde hedefine ulaşan şirket, ev, kafe, AVM ve havaalanı gibi alanlarda kullanılmak üzere seri robot üretimi gerçekleştirecek fabrikayı kurmaya hazırlanıyor.

26 Aralık tarihinde temel atma töreniyle fabrikanın kurulması için ilk adımı atacak olan Akınsoft, projeye ilk olarak 20 milyon TL yatırımla başlamıştı. Bir yıl içerisinde fabrikayı tamamlayıp üretim faaliyetlerine başlayacak olan şirket, Ada ve Akıncı adını verdikleri robotların yanına yenilerini de ekleyecek.Şirketin son geliştirdiği Ada ismindeki insansı robot, Akınsoft’un Robotik Uygulama Merkezi’nde garson olarak görevini sürdürüyor. Şimdi de Ada Hostes adında bir robot daha geliştirileceği ve bu robotun havalaanlarında görev yapacağı belirtiliyor. Ada robotun hizmet verdiği sırada çekilen görüntülerini aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.
 

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0