• Anasayfa
  • Sektörel
  • Dün Alibaba'da 24 Saatte Toplam 14.3 Milyar Dolarlık Satış Yapıldı!

Dün Alibaba'da 24 Saatte Toplam 14.3 Milyar Dolarlık Satış Yapıldı!

0
0
0
0
0
Alibaba Grup tarafından düzenlenen dünyanın en büyük alışveriş etkinliğinde dün 24 saat içinde toplamda 14.3 Milyar Dolar değerinde satış yapıldı.
Özellilkle Aliexpress ile tanıdığımız Alibaba grubu tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük alışveriş kampanyası olarak dikkat çeken Bekarlar Günü 11/11 adlandırılan kampanyada Alibaba'nın sahibi olduğu Aliexpress perakende ve Alibaba toplu satış sitelerinde binlerce üründe farklı oranlarda indirimler uygulanmıştı.

Hal böyle olunca binlerce satış yapan bu sitelerde tek günlük indirim sürecinde toplamda 14.3 Milyar Dolar'ı bulan satış yapıldı! Bu da tamı tamına 41 Milyar Türk Lirası oluyor! 1 saatte 4 Milyar Dolar, 12 saatte ise 9.3 Milyar Dolar değerinde satış yapan Alibaba, gerçekten de inanılmaz rakamlara ulaşmış oldu. Geçtiğimiz yıl yine aynı günde yapılan bu kampanyaya göre %60 gibi ciddi artış yaşayan Alibaba, en fazla satışın yapıldığı ülke haliyle Çin'di, bunun dışında en çok satışı sırasıyla ABD, Japonya, Güney Kore, Almanya ve Avustralya'dan yapılmış.Bu kadar çok fazla ürün alımı sonrası nakliye konusunda da sıkıntı olmaması için Cainiao Logistics adındaki firma tarafından yükümlülük alındı ve bu şirket tek başına 467 Milyon siparişin nakliyesini sağlayacak. Bu da oldukça büyük bir çalışma gerektiği anlamına geliyor. Ortalama olarak saniyede 85.900 işlemin yapıldığını aktaran Alibaba, toplamda 710 Milyon adet sipariş alınmış. Tabii bu da en ufak bir aksama yaratmaması sebebiyle teknik altyapı ve sunucuların ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0