Alışveriş Merkezinde Alev Alan Hoverboard

0
0
0
0
0
Yasak üstüne yasak yiyerek ''istenmeyen cihaz'' muamelesi gören hoverboard'a bir darbe de Texas'tan geldi.
Bizim ''zımbırtılar'' olarak adlandırdığımız cihazlar içinde şüphesiz bu yılın en popüleri Hoverboard'lar. Kullanımı oldukça eğlenceli olan ve boyutları itibariyle çantanıza atıp istediğiniz yere götürebildiğiniz hoverboard'lar, buna rağmen kısa süre içinde patlama yapıp, özellikle Amerika'da her yerde kullanılmaya başlandıktan sonra, kötü bir imaja sahip oldular.

Bu durumun ardından da yine başta Amerika olmak üzere bazı ülkelerde caddelerde, ya da halka açık parklar, alışveriş merkezleri, havaalanları gibi yerlerde Hoverboard kullanımı yasaklanmıştı. Şimdi ise hoverboard'un düşüşte olan imajına bir darbe de Texas'tan geldi.Texas'ta bulunan ''Deerbrook Mall'' adlı alışveriş merkezinde bir hoverboard kullanıcısı, cihazın üzerindeyken kıvılcımlar çıktığını farketti ve hemen cihazdan uzaklaştı. Bu durumdan hemen sonra ise hoverboard, alışveriş merkezinin ortasında bir anda alev aldı. O sırada alışveriş merkezinde bulunan pek çok kullanıcının görüntülediği olay, güvenlik görevlisinin yangın söndürme tüpü ile müdahale etmesinin ardından sona erdi.
 

Cihazda teknik bir sorun sebebi ile meydana gelen olay, hoverboard'ları işini daha da zora sokacak gibi. Zira insanları rahatsız ettiği gerekçesi ile pek çok yerde kullanımı yasaklanan hoverboard'lar, şimdi de ''tehlikeli'' damgası yiyebilir.

Bu arada ekip olarak biz de bir hoverboard tecrübesi yaşamıştık. Gerçi bizdeki alev almadı ancak kullanmaya çalışırken biz alev aldık diyebiliriz.
 

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0