• Anasayfa
  • Sektörel
  • ​Almanya, Yenilenebilir Enerjiyi Kullanan Vatandaşlarına Para Ödedi!

​Almanya, Yenilenebilir Enerjiyi Kullanan Vatandaşlarına Para Ödedi!

1
0
0
0
0
Yenilenebilir enerji konusunda öncü ülkelerden birisi olan Almanya, bu enerji türünü kullanan vatandaşlarına ödeme yaptı.
Küresel ısınmanın yaşanmasındaki ve gezegenimizin dengesinin kökten değişmesindeki en büyük sebeplerden birisi olan enerji ihtiyacı, yeni bir enerji türü sayesinde kesin bir çözüme kavuşturuldu. 'Yenilenebilir enerji' olarak adlandırılan ve gücünü doğal kaynaklardan alan bu enerji türü Güneş'ten, dalgalardan, rüzgarlardan ve akıntılardan besleniyor. Son derece kullanışlı olan yenilenebilir enerji, birkaç büyük ülkenin liderliğinde tüm ülkelere yayılmaya devam ediyor.

Bu teknolojiye liderlik eden ülkelerden birisi olan Almanya, yenilenebilir enerji üretimi konusunda ne kadar iyi olduğunu ve liderlik konumunu hak ettiğini bir kez daha kanıtladı. Geçtiğimiz Pazar günü, yani 8 Mayıs tarihinde oldukça güneşli ve rüzgarlı bir gün geçiren ülke, çok büyük miktarlarda yenilebilir enerji üretimi yaptı ve gerekli olan yenilenebilir enerji miktarını fazlasıyla aştı. Paylaşılan verilere göre Güneş enerjisi ve rüzgar enerjisinden elde edilen toplam enerji miktarı, ülkeye gerekli olan 63 GW'nin %87'sini karşıladı (55 GW). Bu durumdan ötürü enerji kullanımını arttırmaya çalışan Almanlar, saat 13:00'dan başlayarak 4-5 saat süren 'ücretsiz enerji' dağıtımı gerçekleştirdiler. Yani bir anlamda elektrik kullanan kişilere, kullanımları kadar ödeme yapıldı.Siz hala nükleer enerji santralinin gerekliliğine inanan kişilerden misiniz?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0