Amazon'un Drone Projesini Alibaba Hayata Geçiriyor

0
0
0
0
0
Amazon'un PrimeAir adı ile duyurduğu Drone ile teslimat servisi Mumbai ve Bangalore şehrinde test sürecine devam ediyordu. Fakat Alibaba sitesi elini daha çabuk tuttu ve test sürecini bitirerek resmi olarak başlatmak üzere.
İlk olarak bu haberimiz ile paylaştığımız ve Amazon’un duyurduğu PrimeAir servisiyle drone ile kargo taşımacılığını duyurmuş, daha sonra bu haberimizde belirttiğimiz Google X Project Wing ile Google da dahil olmasıyla böyle bir sektörün başlangıcı sağlanmıştı. 

Daha sonrasında söylentiden ileriye gitmeyen bir diğer online alışveriş sitesi Alibaba aslında söylentiler ile kalmamış ve bu işe ciddi yatırımlar yapmış. Hatta drone taşımacılığı için test uçuşlarına da başlayan Çinli firma pilot bölge olarak Guangzhou, Pekin ve Şangay’ı seçtiğini ve kısa bir süre sonra resmen drone’larla ürün teslimatına başlacağını belirtti.Gerekli izinleri alma aşamasında olduğu belirtilen Alibaba bu taşımacılığa resmen başlayacak olan firma olabilir. Zira Amazon hala ABD Federal Havacılık Kurulu’nundan (FAA)  onay alamadı. Bu sebeple Amerika'da drone taşımacılığı hayalini uzun bir süre daha gerçeğe dönüştüremeyecek gibi duruyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0