Amazon'un ''Kargocu Drone'ları'' Göreve Hazır!

0
0
0
0
0
Amazon gökyüzünü yeni kargo teslimat güzergahı yapmaya hazır.
Sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte son dönemlerde ''teknolojinin altın çocuğu'' olarak sayılan ürünlerden olan drone'ların üzerindeki sorumluluk artıyor.

Yaklaşık 2 sene önce Amazon tarafından duyurulan insansız hava taşıtları ile kargo teslimatı devri Prime Air, sonunda hayata geçiriliyor. Daha önceden gösterilen prototiplerden çok daha farklı olan yeni drone'lar, dikdörtgen bir iskelete sahip ve bu konuda Amazon'un önceliği güvenliğe verdiğinin bir kanıtı. Zira drone, kargoyu içinde taşıyacak. Böylece kargonun darbe alması ya da düşmesi gibi şeyler minimuma indirilmiş olacak.122 metre yüksekliğe kadar çıkabilen drone, 24 kilometrelik mesafe boyunca hareket edebiliyor. Drone'un en enteresan şeylerinden biri ise iniş yapacağı yeri kargo teslimatı yapacak kişiye seçtirmesi. 

Şöyle ki; kullanıcıda Amazon logosunun bulunduğu A5 büyüklüğünde bir kart oluyor (herhalde Amazon veriyordur bu kartı). Drone varış adresine gelmeden bir süre önce kullanıcıya internet üzerinden bildirim gönderiyor. Sonrasında da kullanıcı elindeki Amazon logolu kartı, drone'un iniş yapmasını istediği yere koyuyor. Alıcılara sahip drone bu kartı ve logoyu algılayarak inişi gerçekleştiriyor ve paketi güvenli bir şekilde bırakıyor. Kafanız karıştı ise aşağıdaki video size tüm olayı detaylı bir şekilde anlatacaktır.
 


Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0