• Anasayfa
  • Sektörel
  • Amerika'dan Apple'a Rest: "Apple İstediğimiz Bilgiyi Verene Kadar Doğru Düzgün Satış Yapamayacak!"!

Amerika'dan Apple'a Rest: "Apple İstediğimiz Bilgiyi Verene Kadar Doğru Düzgün Satış Yapamayacak!"!

1
1
0
0
0
Apple'ın FBI ile arasında geçen konuşmalara tepkiler gelmeye devam ediyor. Bir kongre üyesi, devlet çalışanlarının Apple kullanmasını yasaklayan yasa tasarısını ortaya attı.
FBI, San Bernardino'da yaşanan olaylardan sonra ölü bir teröristin iPhone'unu ele geçirmişti. Sözde bu teröristin telefonunu kırmayı başaramayan FBI, saldırının arkasında bulunan diğer teröristleri yakalayabilmek adına Apple'dan yardım istemişti ve tüm olaylar böyle başladı.

Apple, kullanıcı gizliliğini korumak adına FBI'ın teklifini reddetti. Teknoloji şirketleri Apple'a destek verirken, başkanlık yarışında olan kişiler de dahil tüm siyasiler FBI'ı destekledi. Olayın üzerinden birkaç hafta geçmiş olmasına rağmen hala Apple'dan telefon konusunda yardım bekleyen FBI, bu sefer bir kongre üyesinin desteğini aldı.David Jolly isimli kongre üyesi, yapılan son oturumda Apple'ın satış oranlarını farkedilebilir şekilde düşürecek bir yasa tasarısını ortaya attı. "No Taxpayer Suppor for Apple Act" (Vergi Ödeyen Kişilerin, Apple'ı Desteklememe Hareketi) isimli bu yasa tasarısı, tüm federal kurumların ve çalışanlarının (memur) Apple almasını yasaklayacak. Yaklaşık 1100 federal kurum olduğu biliniyor ve bu kurumlarda 22.000.000 insan çalışıyor. Bu, Apple alması yasaklanan 22.000.000 insan demek. Amerika ortalamasına bakarak bu memurların %50'sinde  Apple ürünü olduğunu varsayarsak 11.000.000 kişiye ulaşıyoruz. 11.000.000 müşteri kaybetmek Apple'a büyük bir darbe vururdu.

Kaynak: Jolly.House 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0