Amerika Japonya'ya Robot Düellosu Teklif Etti

1
1
0
0
0
Japonların robot konusunda nerede oldukları malum, adamlar işin suyunu çıkartıp Kuratas modeli ile Titanfall oyunundaki robotlardan üretip piyasaya sürdüklerini biliyoruz. Amerika da durur mu yapıştırmış cevabı.
Pacific Rim filminden, Titanfall adlı bilgisayar oyunundan, Mass Effect serisinden ve sayısız film ve bilgisayar oyunundan bildiğimiz insanların içine girerek kullandığı devasa savaş makineleri, pek çoğunuzun ilgisini çekmiş ve hatta muhtemelen hayallerinin bir parçası olmuştur. (bu yaşa geldim hala istiyorum)

Nihayetinde bu hayallerimizi gerçekleştirebilecek bir hamle bu yılın başlarında Japonya’dan Kuratas isimli robot ile gelmişti ve benim gibi koca koca adamların bile tüyleri diken diken olmuştu ki; Pearl Harbor korkusu bir kez daha sarmışken Amerika Birleşik Devletleri’nden cevap geldi.
 

“Suidobashi, bizim bir dev robotumuz var, sizin de bir dev robotunuz var ve ne olması gerektiğini biliyorsun.” cümleleri ile başlıyor MegaBots firmasının kurucu ortağı Matt Oehrlein’in videosu ve Vietnam Savaşı’ndan bile daha fazla Amerikan propagandası yaparak “Size meydan okuyoruz” diyor kendisi, sırtındaki Amerikan bayrağı ve güneyli üslubuyla.

(adamlar yapmışlar robotu, bence bunu bir propaganda aracı olarak kullanmak da hakları)
 

Videoya göre Mark 2 ismindeki bu adını Iron Man zırhlarından alan araç, 6 ton ağırlığında ve iki kişilik bir ekp tarafından kumanda edilirken saatte 100 mil (yaklaşık 160 kilometre) hızla boya topları atabilirken Kuratas isimli çelik shogun, 4 buçuk ton ağırlığa ve tek kişilik bir kokpite sahip; ayrıca iki adet döner namlulu makineli tüfeği ve baş üstü kontrol ekranı ile düşmanlarına boya kusuyor. (Bi’ de otomatik hedef sistemini çalıştırmak için gülmeniz yetiyor. Ayrıca bkz: Shogun: Orta Çağ’da Japonya’da hüküm süren dere beylerinin bağlı olduğu imparator kıvamındaki hükümdar.)
1 yıl sonrası için hazırlıkların tamamlanmasını söyleyen ve meydan okumasını duyuran MegaBots’un Mark 2’sine bakalım Japon Kuratas’tan ne cevap gelecek. (Mark II’de çok Amerikan havası var, adamlar resmen “muscle car” yapmış; ama Japon daha kullanışlı görünüyor bence)
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0