Amerikan Ordusu Hoverbike Kullanacak

0
0
0
0
0
Farklı alanlar teknolojinin ekmeğini yemeye devam ediyor. 
Drone'ların yükselişi ile birlikte drone'lardan esinlenilerek yapılan cihazların da sayısı artmaya başladı. Hoverbike da bunlardan biri. Hoverbike nedir diye soranlara kısaca şöyle açıklayabiliriz; Hoverbike, drone'un bir nevi bisiklete benzer hali. Yerden belli bir yükseklikte pervaneleri sayesinde havada durabilen Hoverbike'ların geleceği ve kullanım alanları da drone'lar gibi oldukça geniş.

Amerika merkezli şirket Malloy Aeronautics, geçtiğimiz birkaç senedir Hoverbike tasarlamakta ve geliştirmekte. Hatta şirket Kickstarter'da Hoverbike'ı ile fon toplamıştı. Ancak artık Malloy Aeronautics'in bu tarz şeylerle uğraşmasına gerek yok. Çünkü Amerikan Savunma Bakanlığı, Amerikan Ordusu için araçlar geliştirmesi adına Malloy şirketiyle bir anlaşma imzalandığını açıklamış durumda.Savunma Bakanlığı'nın bu tarz teknolojilere yönelmesinin birkaç sebebi var. İlk olarak Hoverbike'lar güvenli. Hoverbike'larda bulunan pervaneler, insan ya da nesnelere zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış durumda. Ayrıca Hoverbike'lar maliyet olarak da oldukça ucuz. Son olarak Hoverbike'lar dar alanlarda manevra ve insansız uçuş gibi imkanlar da sunmakta. Bu insansız uçuşlarda ise, kafa kısımlarında farklı özelliklere sahip kameralar bulunan, insan görünümlü figürler kullanılacak.
 

Hoverbike'ın geliştiricileri bir basın kuruluşuna yaptıkları açıklamada, Savunma Bakanlığı ile yapılan bu anlaşma sonucu üretecekleri ürünlerin, daha çok arama-kurtarma çalışmaları gibi şeylerde kullanılacağını söylemekte. Anlaşmanın ilk adımı olarak insan boyutlarına uygun, standart ölçüde Hoverbike'lar tasarlamak. Savunma Bakanlığı da bu Hoverbike'ları askeri sınıf için prototipler olarak deneyecek. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0