• Anasayfa
  • Sektörel
  • Amerikan Ordusu, Yeni Teknolojiyle Üretilmiş Robot Köpekler Kullanacak!

Amerikan Ordusu, Yeni Teknolojiyle Üretilmiş Robot Köpekler Kullanacak!

0
0
0
0
0
Amerikan Ordusu, Yeni Teknolojiyle Üretilmiş Robot Köpekler Kullanacak!
Amerikan ordusunda görev yapan bir robot köpeğin yenisiyle değiştirilmek üzere ordudan çıkartılması, ordunun yeni nesil teknoloji ile üretilen cihazları kullanacağının sinyallerini verdi.
Teknoloji konusunda son derece gelişmiş ülkelerden birisi olan Amerika, bu gelişmişlik düzeyini ordusuna da yansıtmak konusunda oldukça başarılı. Geçtiğimiz senelerde robotların gelişmeye başlamasıyla birlikte orduya dahil edilen ve büyük bir köpek gibi görünen "LS3 Robotic Pack Mule" adındaki robot (ordudaki ismiyle "BigDog"), çok ses çıkartması nedeniyle ordudan emekli edildi. Oldukça büyük boyutlarda olan, her türlü arazide rahatlıkla ilerleyebilen, hızlı hareket eden ve askerler için bazı eşyaları taşıyabilen bu robot, resmi olarak hiçbir görevde kullanılmamıştı.
 

Amerika'nın bir zamanlar üzerinde büyük miktarlarda harcamalar yaptığı ve gurur duyduğu bu robotunu emekli etmesi, ordunun gelişmiş teknoloji ile üretilmiş, daha yeni bir robot alacağı şeklinde yorumlanabilir. 2008 senesinde Boston Dynamics tarafından üretilmiş olan robot, 2010 senesinde 32 milyon dolara Darpa tarafından satın alınmış ve ordu için uyarlanmıştı. Gizliliğe son derece önem vermesinin yanı sıra bu tarz teknolojileriyle gösteriş yapmayı seven Amerikan ordusunun yeni robotunu yakın tarihlerde göreceğimizi tahmin ediyorum.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0