Analistlere Göre Samsung ve Apple Ortaklığı Sonlanacak!

3
0
0
0
0
Yapılan tahminlere göre iPhone 6S'te bulunan kalitesiz işlemcilerden dolayı Samsung ve Apple ortaklığı sonlanacak.
Bildiğiniz gibi bundan birkaç gün önce Apple'ın yeni telefonları olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın işlemcilerinin farklı firmalar tarafından üretildiği ortaya çıktı. Bu işlemcilerin üretimini yapan firmalar, Samsung ve TSMC, işlemcilerin yapımında farklı malzemeler kullandıklarından dolayı işlemcilerden kaynaklı batarya ömrü farklılıkları ortaya çıkmaya başladı. Bu konuda detaylı bilgilerin bulunduğu haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu olayın basına yansımasının ardından Apple resmi bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Apple tarafından yapılan açıklamayla Samsung ve TSMC tarafından üretilen işlemcilerden dolayı bazı iPhone 6S modellerinde batarya ömrü farklılıkları olduğu kabul edildi. Apple bu batarya ömrü farkının sadece %2-3 oranında olduğunu söyledi, fakat bu söylediklerinin aksine bazı kullanıcıların yapmış olduğu testler, farklı işlemciyi kullanan telefonlar arasında neredeyse 2 saat batarya ömrü farkı olduğunu ortaya çıkarttı.Testler sonucunda ortaya çıkan sonuçlardan da anlaşılabileceği gibi Samsung tarafından yapılan işlemciler bataryayı, TSMC tarafından yapılanlardan çok daha hızlı tüketiyor. Bu olayın yaşanmasından sonra oldukça çok tepki alan Apple, birkaç gündür yeni işlemcilerin yapımı konusunda Intel ile yapacağı anlaşmayla gündemde. Intel ve Apple arasında yapılacak olan anlaşma hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Apple'ın bu duruma düşmesinden sorumlu olan Samsung'un seneye çıkacak olan yeni iPhone'ların işlemcilerinin yapımında da görev alıp almayacağı daha belirlenmiş değil. Fakat birkaç gündür değişen gündemi ve yapılan görüşmeleri takip eden analistlerin açıkladıklarına göre Apple, bir sonraki işlemci modelinin yapımında asla Samsung'a güvenmeyecek ve işlemcilerini farklı firmalara yaptıracak. Analistlerin açıklamadığına göre yeni model iPhone'ların işlemcilerinin Samsung tarafından yapılmayacak olması, iPhone kullanıcıların nasıl etkiler bilinmez ancak iPhone 6S modelinin üretiminde Apple'ın Samsung tarafından oldukça zarara uğratıldığı kesin.

Kaynak: SamMobile 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0