Android'den iPhone'a Geçiş Sayısı Zirveye Ulaştı!

0
0
0
0
0
İşletim sistemlerinin arasındaki savaş sürüyor ancak gelen son haberler pek Android kullanıcılarını memnun edecek yönde değil.
Mobil cihaz pazarı her geçen gün büyümeye, genişlemeye devam ediyor. Onlarca farklı marka, onlarca, hatta yüzlerce modelle kullanıcıları çekmeye çalışıyor.

Hal böyle olunca da zirveye oyayan markalar ve modeller çeşitlilik gösteriyor. Ancak işin işletim sistemi tarafında durum böyle değil. İşletim sistemi denildiğinde sadece üç isim başı çekmekte; Android, iOS ve Windows Phone. Tabii kullanıcı sayısı açısından bakıldığında Android ve iOS, Windows Phone a göre bir adım öne çıkmakta.Ancak Apple CEO'su Tim Cook'un yaptığı açıklamalara göre bu sefer bir adım daha öne çıkarak rakiplerini geride bırakan iOS. Cook'un dediğine göre yılın her dönemi hesaplanan mali ölçümlerde, son çeyrekte iPhone satın alan kullanıcıların %30'luk bölümü Android telefonlardan geçiş yapan kullanıcıları kapsamakta.

Apple, üç sene önce bir uygulama başlatmıştı. Bu uygulamaya göre şirket her sene çeyrek dönemlerin satış rakamlarını değerlendiriyor ve pazardaki mali durumu gözden geçiriyordu. İşte Apple'ın yürüttüğü bu uygulamaya göre bu çeyrekte gerçekleşen kullanıcı geçiş oranı tüm zamanlarınkinden fazla.Bu denli ciddi bir geçişin yaşanması, satıştan elde edilen gelirin de beklenmedik şekilde artmasını sağlamış. Yani kısacası yılın bu çeyreğinde yapılan satışlarda Apple'ın yüzünü güldüren, Android'i bırakarak iOS'i seçen kullanıcılar.

Tabii bu durum iOS'un Android'e karşı bir üstünlük kurduğu algısı yaratmasın. Dünya genelinde bakıldığı zaman Android hala satışlarda iOS'u ciddi şekilde geride bırakmakta. Hatta Android pazarının lideri olan Samsung da satış rakamlarında Apple'ı geçmeyi başarmış durumda. Fakat Apple cephesinde yüzler gülüyor. Zira piyasanın önde gelen analistlerine göre Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta ''büyük ekran'' tercihi ile çoğu kullanıcıyı memnun etmeyi başarmış. Birde bunun üstüne ''Move to iOS'' uygulamasını sunan Apple, Android kullanıcılarını fethetmiş.

Move to iOS'un kullanıcılara sunduğu bulut sistemi, verilerin rahatlıkla yeni bir iOS cihazına taşınmasını sağlamakta. Bu da Android'ten memnun olmayanları bir adım daha iOS'a itiyor.

Kaynak: 9to5mac
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0