Android'in İsimlerindeki Gizem Çözüldü

1
0
0
0
0
Android'in İsimlerindeki Gizem Çözüldü
Akıllı cihazlar için Google tarafından satın alınıp geliştirilen Andorid’in her yeni sürümünde bir tatlı adı kullandığını biliyoruz. Peki bu isimler neye göre sıralanıyor
Akıllı cihazlar için Google tarafından satın alınıp geliştirilen Andorid’in her yeni sürümünde bir tatlı adı kullandığını biliyoruz. Peki bu isimler neye göre sıralanıyor? Android L’nin gerçek adı ne olacak?
 
Andorid mobil işletim sistemi geçtiğimiz günlerde “Android Wear” adı altında giyilebilir teknoloji için geliştirilmiş Google I/O etkinliğinde LG G Watch ile birlikte duyurmuştu.
 
1.0 sürümünden itibaren Android’e ait tüm sürüm adlarının bir tatlı çeşiti olduğu biliniyordu. Cupcake, Donut, Éclair, Froyo, Ginger Bread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat... derken şimdi de geçtiğimiz ay Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android L gündemde.
 
Peki ya bu tatlılar neye göre sıralanıyor? Bu soruyu daha önce düşündüyseniz siz de bendensiniz. Cevabı çok basit. Alfabe! Google tatlı isimlerini insanlara sıcak gelsin diye ve alfabetik sıra ile koyuyor. 12. harf olan L den sonra neredeyse yol yarılanmış gibi duruyor. Bakalım Z'den sonra ne yapacaklar?

Fakat biz bu sıralamayı göz önüne alırsak Android L’nin adı da “Android LollyPop” olabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0