Android'in Bir An Önce Sahip Olması Gereken 5 Özellik!

0
0
0
0
0
Android'in sektördeki diğer işletim sistemlerine üstünlük kurmasını sağlayacak ve daha iyi çalışmasında etkili olacak olan 5 özellik.
Akıllı telefonların sayısının artmasıyla birlikte bu telefonların sektörü, tüm zamanların en büyük firma rekabetlerinden birisine tanıklık etmemizi sağladı. Sektörde bulunan markalar daha fazla müşteriye ulaşabilmek, daha iyi cihazlar üretebilmek ve daha çok kar edebilmek için kıyasıya mücadele ediyorlar. Rekabetin en büyüğü telefonların satışını yapan firmalar arasında ancak firmaların tek yarıştığı konu bu değil.

Akıllı telefonları "akıllı" yapan tek şey bu telefonların sahip olduğu işletim sistemidir. Yazılım konusunda çok iyi bilgisi olan firmaların geliştiriciliğini yaptığı bu işletim sistemleri, başta Android, iOS ve Windows Phone olmak üzere sektördeki çeşitliliği artıran faktörlerden birisi. Bu işletim sistemleri arasında en çok kullanıcıya sahip olan Android, çoğu kişiye göre dünyanın en iyisi. Google'ın geliştiriciliğini yaptığı bu işletim sistemi, yüzlerce farklı telefon modelinde kullanılabiliyor olması nedeniyle oldukça marifetli. Ancak tabii ki bu kadar marifetli olmasına rağmen bu işletim sisteminin de geliştirilmesi gereken özellikleri var. Bu haberimizde, Android kullanıcılarının Android işletim sisteminden istediği 5 özelliği sıraladık.
 

 1- Gelişmiş Google Now on Tap ÖzelliğiGoogle Now özelliğinin geliştirileceğini ve Android işletim sistemi içerisinde bulunan tüm özelliklerle birlikte çalışacağını bildiren Google, Google Now on Tap özelliğini tanıtmıştı. Google Now on Tap özelliği Android Marshmallow ile kullanıcılara sunuldu ancak bu özelliğin hala istenildiği gibi çalışmadığı bildirimlerini aldık. Google Now on Tap oldukça kullanışlı bir özellik fakat bu özelliğin Google'ın tanıttığı özellik olabilmesi için geliştirilmesi gerekiyor.
 

 2- Android'in Tabletlerle Daha İyi Çalışması GerekiyorGoogle'ın tanıtımını yaptığı yeni tableti olan Pixel C, sektörde bulunan en gelişmiş tablet. Her türlü konuda üstün performans sunan bu tablet, maalesef içerisinde bulunan Android işletim sistemiyle pek iyi geçinemiyor. Android işletim sistemi telefonlar için oldukça kullanışlı ancak ekran büyüklüğü arttıkça yeni özellikler eklenmeli.
 

 3- Android Giyilebilir Cihazlar İçin UyarlanmalıBazı kaynaklar tarafından bildirilene göre Apple Watch piyasaya sürülmesinin üzerinden 1 sene geçmeden giyilebilir cihazlar sektörünün %50'sini kontrolü altına aldı. Android işletim sistemini kullanan cihazlarda ise bu pay sadece %10. Apple Watch'a göre daha güzel, daha çeşitli ve daha marifetli olan bu akıllı saatlerin piyasada tutunamamasının nedeni Android işletim sistemi. Android, bu düşüşün önüne geçmek amacıyla giyilebilir cihazlarla daha uyumlu çalışabilmeli.
 

 4- Android Kullancılarının Kullanabileceği Bir Mesajlaşma UygulamasıGoogle'ın Android işletim sistemini öne geçirecek en büyük hamlesi, bu işletim sistemine özel bir mesajlaşma uygulaması ataması olurdu. Sadece Android kullanıcıları arasında kullanılabilen ve Whatsapp veya Hangouts kadar gereksiz olmayan bir uygulama, kısa süre içerisinde milyonlarca kişinin bu mesajlaşma platformunu kullanmasını sağlardı. Wall Street Journal'in söylediğine göre Google böyle bir sistemin üzerinde çalışıyor. Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte kullanıcıların desteğini kaybeden Whatsapp (çünkü araştıran hiç kimse Facebook'u ve Facebook'un arkasındaki ekibi sevmez) Google tarafından böyle bir hamle gelmesiyle birlikte büyük bir düşüş yaşar.
 

 5- Android ile Uyumlu Sanal Gerçeklik Cihazları2014 senesinin son aylarında Google'ın Android ile çalışan bir sanal gerçeklik cihazı üretmeye çalıştığı hakkında dedikodular vardı. Şirketin bu hamlesini merakla bekleyen Android kullanıcıları, hiçbir resmi açıklama yapılmamasıyla birlikte hayal kırıklığına uğradılar. Google'ın Android işletim sistemiyle uyumlu olan, Cardboard'dan daha kaliteli olan ve Oculus kadar pahalı olmayan bir sanal gerçeklik gözlüğü üretmesi, şirketin ve işletim sisteminin sektörü domine etmesini sağlardı.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0